FOTO: FACEBOOK / MHk 32 Liptovský Mikuláš

Kým slovenskí hokejisti bojujú na majstrovstvách sveta do 20 rokov, pokračovala aj najvyššia slovenská hokejová liga svojim posledným kolom v roku 2022.

BRUTÁLNA OFENZÍVA

Hokejistom Liptovského Mikuláša ide po Vianociach karta. Z posledných troch kôl vydolovali plný počet bodov a nastrieľali až 24 gólov. Ich formu podčiarkuje fakt, že kým v predošlých stretnutiach zvíťazili tesne o gól, teraz si proti Banskej Bystrici ustriehli aj defenzívu a na kocke nechali svietiť skóre 5:2. Všetky výhry sa udiali na Liptove, kde okrem „Baranov“ padol aj Poprad či dokonca Zvolen.

DO TRETICE VŠETKO HORŠIE

Kým záver roka vychádza „Liptákom“, opačný scenár píše tím Michaloviec. „Líšky“ neudržali vedenie 1:0 či 2:1 a napokon sa sklonili pred Spišskou Novou Vsou po výsledku 2:3. Z deviatich možných bodov získali hráči Dukly v poslednom trojzápase jediný.

OKRAJE TABUĽKY LEMOVANÉ FINALISTAMI

Opäť trvalo len jedno kolo, kým tabuľka menila svojho lídra. Tentokrát bol nahradený na čele ligy Zvolen Slovanom. Konštantnou hodnotou však dlhodobejšie ostáva opačný pól tabuľky. Na jej samom chvoste sa zmietajú hráči Nitry k zmene ich nenaštartovalo ani víťazstvo nad Trenčínom z minulého kola. Pred domácim publikom padli vo finálovej repríze pod ťarchou obhajcu z Bratislavy.

ZOSTAVA KOLA: Valent (94,29%) – Drgoň (1+0), MacKenzie (0+3) Fominykh (2+0), Pecararo (2+0), Tybor (2+0)