FOTO: IIHF Galleries

Kým slovenské hokejistky do 18 rokov už nemajú šancu získať cenný kov, pretože budú hrať iba o konečné piate miesto so Švédskom, u našich susedov oslavuje. Dôvodom je, že české dievčatá budú hrať zajtra od 19. hodiny o zlato s USA.

Nečakaná výhra v semifinále

Češky rozhodli o svojom postupe do finále po dnešnom, nečakanom víťazstve nad víťazkami posledných dvoch šampionátov tejto vekovej kategórie, Kanaďankami. Tým tak vrátili vysokú prehru 1:8 zo základných skupín tohto turnaja. Ich plán na odplatu sa začal napĺňať od začiatku zápasu, pretože súperky museli ich počet gólov dobiehať. V prvej tretine poslala české hokejistky do vedenia kapitánka Šapovalivová. Na ňu nadviazala na začiatku prostrednej časti aj Čabelová. Javorové listy ale dokázali dvojgólové manko zmazať vďaka presnému zásahu z druhej tretiny a začiatku tretej dvadsaťminútovky. Potom ale prišlo, čo asi čakal málokto. Slavíčková naklonila misky váh na stranu našich susedov. No a senzáciu dokonala gólom do opustenej bránky autorka druhého gólu Anežka Čabelová.

Som veľmi rada, že sa nám to podarilo a že sme to takto ubojovali. Dali sme do toho všetko. Ale keď už sme došli takto ďaleko, tak chceme dôjsť najďalej, ako to len pôjde. Bolo by skvelé, keby sa nám podarilo získať zlato,“ povedala po stretnutí pre český portál hokej.cz kapitánka českého tímu do 18 rokov Adéla Šapovalivová.

Už teraz najlepšie umiestenie pre Česko

Ak by aj zajtra mladé Češky podľahli vo finále USA, už teraz dokázali prekonať najlepšie umiestnenie ich krajiny, pretože najväčší úspech bol doteraz bronz z majstrovstiev sveta do 18 rokov v roku 2008 a 2014.