FOTO: Facebook / HK Nitra

Slovenská najvyššia hokejová súťaž plynie ďalej a neúprosne sa približuje k vyraďovacej fáze. Veľká vyrovnanosť účastníkov nie je aplikovateľná azda len na Rysov zo Spiša, ktorí majú na prvom mieste tabuľky pohodlný, desaťbodový, náskok.

Divoký zápas videli diváci pod Urpínom, kde Barani privítali bratislavský Slovan. Tím z hlavného mesta prehrával ešte v desiatej minúte 2:0. Záver prvej tretiny však patril belasým. V priebehu jedinej minúty rozvlnil sieť hneď dva razy Pecararo a následne otočil Roman Žitný. Úvod druhej dvadsaťminútovky priniesol presný zásah Šilleho na 2:4, no i rýchle zníženie v podaní Velu. Neskôr na 2:5 upravil stav Poiriér a ten istý hráč sa presadil aj na začiatku záverečnej časti hry.

Domáci mali k dispozícií i päťminútovú presilovú hru. Na zníženie a vrátenie sa do stretnutia im to priamo nepomohlo, no Godla napokon predsa ešte puk zo siete ťahal. A to hneď dva razy. V priebehu pár sekúnd znížil Turnbull a kontaktný presný zásah padol z hokejky bývalého Slovanistu Tomáša Matouška. Barani skúsili šťastie pri hre bez brankára, no do predĺženia duel nenasmerovali. Pár sekúnd pred koncom mu dal definitívnu bodku svojím tretím bodom Takáč. Banská Bystrica prehrala so Slovanom 5:7.

„Tešíme sa z výhry. Podstatné je, že berieme domov tri body. Po prehre s Košicami bolo dobré opäť zvíťaziť a tak sa napokon aj stalo. Gól beriem ako každý iný, či je to proti Bystrici (kde respondent začal aktuálnu sezónu, pozn.) alebo, napríklad, Popradu. Po znížení na 5:6 nám určite nebolo všetko jedno, ale napokon sme si to ustrážili a zvíťazili,“ vyjadril sa po stretnutí útočník belasých Roman Žitný.

Kamzíci šplhajú vyššie

V bitke tabuľkových susedov vyhral Poprad pod Tatrami nad Michalovcami 2:1, čím si upevnil druhé miesto v tabuľke. Kamzíci si držali čistý štít až do samého záveru. Dve minúty pred koncom ale domáci gólman nestačil reagovať na strelu Hearda. V drese Popradu sa strelecky presadili Boris Brincko a Oleksandr Peresunko.

Obhajca je späť

Dôležité meranie síl sledovali košické tribúny. Metropola východu hostila Rytierov spod Pustého hradu. Oceliari nadviazali na vydarený duel z Bratislavy a Zvolenčanov zdolali hladko 4:0. Na výhre sa čistým kontom podpísal brankár Dominik Riečický. Po tri kanadské body pribudli do štatistík zámorským legionárom Pollockovi a Fejesovi. Košice vyhrali tretíkrát za sebou a vyzerá, že nedávna herná i výsledková kríza je definitívne minulosťou.

Stavjaňa historickým zápisom predbehol Jančušku

Hráči HK Nitra nenadviazali v Humennom na úspešný skalp zo Spiša a domácim Levom podľahli 4:1. Pozornosť širšej hokejovej verejnosti upútalo však i niečo iné. Populárny nitriansky kouč Antonín Stavjaňa totiž odtrénoval v našej najvyššej súťaži už 883 zápasov, čím predbehol doterajšieho lídra Mliana Jančušku (882). Jeho vrcholom je majstrovský titul, ktorý dosiahol práve s Corgoňmi v sezóne 2015/2016. Na Slovensku viedol taktiež Duklu Trenčín, Slovan Bratislava či HC Košice.

ZOSTAVA KOLA: Riečický (čisté konto) – Breton (1+1), Sergienko (2+0) – Pollock (1+2), Pecararo (2+1), Takáč (1+2)