FOTO: HK Dukla Ingema Michalovce/Facebook

Spišská Nová Ves nastupovala na duel proti Nitre s vedomím, že ak sa jej podarí triumfovať, tak sa sedemnástym domácim triumfom v rade zapíše do extraligovej histórie. Úvodných jedenásť minút stretnutia sa divákom muselo páčiť, padli totiž v nich tri góly. V 6. minúte poslal rysov do vedenia Michael Vandas. Corgoni vyrovnali o dve minúty neskôr zásluhou Sebastiána Čederleho a v 11. minúte skóroval vo vlastnom oslabení rys Róbert Džugan. V ďalšom priebehu hry sa podarilo strelecky presadiť už len corgoňom, konkrétne Milošovi Bubelovi, Samuelovi Bučekovi a Jakubovi Lackovi. Nitra teda triumfovala na Spiši 2:4 a pripravila tak zverencom Vlastimila Wojnara prvú domácu prehru v sezóne.

Výraznou mierou sa na víťazstve kamzíkov v Liptovskom Mikuláši v pomere 1:4 podieľal americký útočník Ryan Dmowski, ktorí zaznamenal hattrick. Zápas medzi predposlednými Novými Zámkami a posledným Humenným priniesol rozuzlenie až v samostatných nájazdoch. V nich rozhodol o výhre domácich býkov Troy Loggins. Priamy súboj o tretie miesto mala Banská Bystrica dobre rozohraný, nakoľko v 36. minúte vyhrávala na Zemplíne už 2:4. Líšky však nezložili zbrane, baranom nasúkali štyri góly a po triumfe 6:4 sa radovali zo zisku 3 bodov. Stretnutie pod Pustým hradom, kam pricestovali hokejisti Trenčína zvládli lepšie vojaci. O ich výhre v pomere 1:2 rozhodol v tretej tretine Lukáš Škvarek.

V hlavnom meste bolo na programe derby medzi Slovanom a Košicami. Po bezgólovej prvej tretine otvoril gólový účet stretnutia v úvode druhej tretiny obranca oceliarov Alex Breton. V závere prostrednej časti hry padli hneď dva góly. Najskôr navýšil košický náskok Patrik Rogoň a následne znížil na rozdiel gólu Brendan Ranford. V tretej tretine skórovali už len hostia zásluhou Alexa Bretona a Mareka Slováka.

V prvom zápase po návrate do Košíc zaznamenal útočník Marek Slovák dva body. „Celých 60 minút sme sa držali herného plánu. Už do začiatku bolo jasné, že sme do Bratislavy pricestovali s cieľom získať tri body. Som rád, že sme duel nakoniec vyhrali, na Slovane sa totiž nevyhráva ľahko. Vrátil som sa medzi chalanov, ktorých poznám a trénera, ktorý mi dôveruje. Hralo sa mi dobre. Dúfam, že to bude takto pokračovať. V nedeľu nás čaká náročný domáci duel som Zvolenom.“

ZOSTAVA KOLA: Riečický (96,30 % a asitencia) – Breton (2+1), Acolatse (1+1) – Daugavinš (0+3), Loggins (2+0), Dmowski (3+0)