Foto: Arizons Coyotes X

Podľa najnovších informácií z ESPN Kaplanovej a Wyshynskeho by tím NHL Arizona Coytes mohol hrať už v budúcej sezóne v Salt Lake City. Insideri informujú, že NHL sa na pripravuje na možnosť, že klub bude predaný Ryanovi Smithovi. Ten vlastní tím v NBA – Utah Jazz. Budúci majiteľ by tím s najväčšou pravdepodobnosťou presťahoval.

V NHL, vedenie verí, že Arizona zostane tam, kde je. Najväčším problémom zostáva výstavba novej arény. Súčastná aréna je pre účely a kapacitu NHL nedostatočná. S 5 000 miestami na sedenie je potenciál nevyužitý.

Vedenie Arizony predstavil plán novej arény, ale v Rade guvernérov mesta projekt neprešiel. Tím by musel vyhrať aukciu na pozemok, kde by aréna mala stáť. Akcia by mala prebiehať do 29. júna a ak by bolo vedenie tímu v aukcií úspešné, baliť kufre by si nemuselo.

Ryan Smith podľa všetkého vyjednáva o prípadnom odkúpení len s vedením NHL, tím Arizony nekontaktoval.

Ak si to zhrnieme, tím ma na výber z 3 možností – predať tím, dočasne tím presťahovať alebo tím predať s možnosťou sa do ligy vrátiť, ak vedenie vyhrá aukciu na pozemok, na ktorom by nová aréna stála.

V najbližších dňoch a týždňoch by sa táto situácia mohla vyjasniť a potom by fanúšikovia Coyotes vedeli, či budú fandiť novému tímu Salt Lake City v Utahu alebo výstavbe ich novej arény.