FOTO: Oliver Kmiť

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou prvý prípravný duel pred majstrovstvami sveta v Českej republike. Pred vypredaným humenským zimným štadiónom videli diváci víťazstvo Slovenska 3:0.

Vstup do stretnutia mali lepší Slováci. Podarilo sa nám vypracovať aj zopár šancí, ale švajčiarsky brankár Aeschlimann nepustil ani jeden z pukov za svoj chrbát. V priebehu úvodnej tretiny sa k slovu dostali aj Helvéti, no nič vážne z týchto šancí nebolo. V polovici zápasu sme dostali možnosť hrať presilovú hru, ale nedostali sme sa poriadne ani do zakončenia. Ešte pred prvou sirénou sa Slovensku podarilo aj skórovať. Martin Faško-Rudáš rozjasal vypredané publikum na východe Slovenska.

Úvod prostrednej časti sme začali presilovou hrou. Tú ale naši chlapci nevyužili ani na tretí pokus. Naopak, mohlo sa potvrdiť staré porekadlo nedáš-dostaneš. Na Hrenáka sa totiž rútil v samostatnom úniku švajčiarsky hráč, no nevyzrel na neho. Neskôr hra plynula zo strany na stranu a ani jeden tím neskóroval. Rušno bolo pred našou svätyňou aj v čase 12:22, keď po vhadzovaní Helvéti trafili bočnú sieť. Naša brána ostala nedobytná aj počas presilovky Švajčiarska aj vďaka obetavosti našich hráčov.

V podobnom duchu ako prostredné dejstvo sa dlho niesla aj záverečná časť hry. Hráčom spod Tatier pridal pokoj na hokejky až gól Tamášiho z 56. minúty. Definitívnu bodku za duelom dal Andrej Kollár do prázdnej brány.

Hlasy po zápase:

Dávid Hrenák, (čisté konto): „Cítil som sa dobre aj vďaka chalanom, veľmi mi uľahčili robotu blokovaním striel alebo výborne kryli tie krížne strely. Väčšina striel bola mimo najviac nebezpečnej zóny. Nesmerne mi ten zápas uľahčili a za to im patrí vďaka.“

Alex Tamáši (strelec gólu): „Bol to náročný zápas, vedeli sme že Švajčiari budú jazdiť, sú to výborný korčuliari. Vedeli sme do čoho ideme, možno ten ľad nebol úplne ideálny, odskakovalo nám to, bol to prvý zápas. Pozrieme sa na to, zhodnotíme si dobré a zlé veci a dúfam, že to bude lepšie od zápasu k zápasu.“

Príprava na MS pokračuje na východe aj zajtra keď sa od 16:30 opäť stretneme so Švajčiarskom.