FOTO: nhl.com

Obranca Caroliny Hurricanes, Brent Burns, zaznamenal v nedeľnom zápase zaujímavý míľnik. V najlepšej lige sveta odohral zápas s poradovým číslom 1300. Z aktívnych hráčov to dosiahli doteraz len traja, a to Eric Staal z Floridy, Ryan Suter z Dallasu a Alexander Ovechkin z Washingtonu.

Pôsobenie v troch kluboch

Počas svojej doterajšej kariéry hral za tri tímy profiligy. Od sezóny 2005-06 po ročník 2010-11 hrával za mužstvo Minnesota Wild. Niekdajší celkový dvadsiaty výber draftu potom účinkoval aj v San Jose Sharks. V sezóne 2018/19 odohral za žralokov svoj najlepší ročník v kariére. Nazbieral totižto 83 kanadských bodov za 16 gólov a 67 asistencií. Minulé leto bol vymenený do Caroliny Hurricanes, kde by mal pokračovať až do konca sezóny 2024/25.

Ocenenia a úspechy

Brent Burns je známy najmä svojou hustou bradou, avšak je predovšetkým veľmi platným hráčom. Svedčí o tom aj víťazstvo Norrisovej trofeje v roku 2017 a viacpočetné nominácie na toto ocenenie.

Päťkrát sa zúčastnil zápasov hviezd NHL. V ročníku 2015/16 zažil skvelú vyraďovaciu časť. Stal sa najproduktívnejším obrancom s najviac gólmi a najviac asistenciami. Bolo to úžasných 24 bodov (7+17) v 24 dueloch play-off.

Doteraz nazbieral v najlepšej lige sveta 811 kanadských bodov, pričom žiaden iný aktívny obranca ich nemá viac.

Okrem neho zaznamenal v nedeľu 29.1 významný míľnik aj John Tavares. Kanadský hokejista odohral tisíci zápas NHL v základnej časti. Pred zápasom prebehla ceremónia, kde bol ocenený aj v prítomnosti svojich rodičov, synov a manželky. V danom zápase si pripísal aj dve asistencie.