FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Predohrávkou ku kolu bol zápas pod bratislavským holým nebom. V ostrej bitke zvíťazil Trenčín nad Zvolenom tesne 2:1. Ostatných päť zápasov bolo na programe v poslednú januárovú nedeľu. Väčšinou opäť váhali tímy z vyšších častí tabuľky.

Tri predĺženia

Sedem gólov, sedem gólov a deväť gólov. Taký je súčet presných zápasov z troch dôležitých extraligových súbojov. Prvý priniesol štvrtú výhru v rade pre Banskú Bystricu. Tá zdolala Spišskú Novú Ves 4:3. Víťazný puk poslal za Melicherčíka v 61. minúte predĺženia. Rovnakým skóre, no s radosťou Prešova po samostatných nájazdoch, padol Liptovský Mikuláš. V drese „Koňarov“ zahviezdil Max Gerlach, ktorý strelil hetrik (vrátane víťazného gólu z nájazdovej lotérie). Prestrelka bola k videniu aj v Bratislave. Domáce tribúny rozjasal gólom na 5:4 v predĺžení Ackered. Slovan zdolal Poprad 5:4.

Puk za cukríky

Tak znel nápis na pripravenom prospekte fanúšičky Košíc. Pred stretnutím s Michalovcami, ktoré „Oceliari“ vyhrali 5:1, prikorčuľoval k mantinelu kanadský obranca domácich Jordon Southorn a na výmenu ochotne pristúpil.

Zdroj: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

ZOSTAVA KOLA: Kašík (96,55%) – Southorn (1+1), Valach (1+1) – Gerlach (3+0), Kontos (1+2), Takáč(1+2)