FOTO: ontariohockeyleague.com

Tridsaťšesť rokov plnila úlohu majorky kanadskej Mississaugy. Počas svojho pôsobenia na montrealskej univerzite, sa naplno venovala aj profesionálnemu ženskému hokeju. „Hrala podstatnú rolu, čo sa týkalo prínosu OHL aj do nášho mesta,“ povedal komisár OHL, David Branch. „Vo svojej pozícii vyjadrovala podporu miestnym IceDogs, Majors a Steelheads. Jej smerovanie a vášeň nám tu bude veľmi chýbať.“

Mississauga Steelheads boli dočasným domovom Memorial Cupu v roku 2011, v rekreačnom centre Paramount Fine Foods Centre, ktorého výstavbe práve Hazel dopomohla.

V roku 1987 bola základným pilierom v uskutočnení Majtrovstiev sveta žien v ľadovom hokeji. Po dlhšej dobe hráčskej neaktívnosti, ostala členkou predstavenstva OWHL (Ontario Women’s Hockey League), kde pomáhala ženským tímom dostať zaslúžený čas na ľade, ktorým podnietila mesto na vybudovanie športového komplexu, Hershey Centre.

Ontárijský premiér, Doug Ford, oznámil McCallionovej smrť v skorých nedeľných hodinách. „Na požiadavku rodiny s ťažkým srdcom oznamujem, že moja drahá priateľka a mentorka, Hazel McCallion, zomrela.“ Podľa jeho ďalších informácií umrela v pokoji svojho domova, vo veku 101 rokov.