FOTO: IIHF Galleries

Máme za sebou už aj semifinálové duely juniorského šamponátu. Po napínavých súbojoch sa nakoniec vo finále stretne Česko a Kanada.

Česko vs Švédsko

V prvom semifinále sme boli svedkami reprízy duelu zo skupiny A – Švédsko proti Česku. Priebeh duelu bol veľmi podobný práve tomu zo základnej časti. Prvá tretina bola veľmi taktickou bez väčších príležitostí. Tú druhú však už odštartoval gólom Ludvig Jansson, ktorý už v skupine strelil Čechom dva góly. Následne sa spustila veľká Švédska blokáda stredného pásma, ktorú Česi v celom ďalšom priebehu dobýjali. Keď už sa zdalo, že sa im to nepodarí, prepálil betóny brankára Lindboma David Jiříček a poslal tak duel do predĺženia. Po jeho väčšinu diktovali tempo Švédi, postupne sa ich tlak však zmiernil a iba 50 sekúnd pred koncom predĺženia poslal Česko do finále Jiří Kulich. Po výhre 2:1 po predĺžení sa tak vo finále stretnú s Kanadou.

USA vs Kanada

O čosi otvorenejšia, no o nič menej vyrovnanejšia bola semifinálová bitka USA a Kanady. Začala rýchlym gólom Logana Cooleyho v 2. minúte. Zaskočeným Kanaďanom pridal druhý gól Kenny Connors. Zdalo sa tak, že USA jasne chytí do rúk dianie v zápase. To sa však nestalo. O niečo vyše minútu znížil Connor Bedard. Do druhej tretiny sa išlo za stavu 2:1 pre Kanadu. Ten však dlho nevydržal. Už po 47 sekundách totiž vyrovnal Logan Stankoven. Ďalej pokračovala smršť Kanady. Rozdielový gól strelil Adam Fantilli a neskôr sa k nemu pridal Joshua Roy. V tretej tretine USA vyvíjalo na Kanadu tlak. Už druhýkrát im však bol neuznaný gól po trénerskej výzve. Na 5:2 napokon poistil Brandt Clarke a pri presilovke USA spečatil do prázdnej brány Joshua Roy. Vo finále sa tak dočkáme reprízy zápasu z prvého hracieho dňa, keď Česi senzačne Kanadu zdolali.