FOTO: HK Poprad/Facebook

Pohronské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom, ktoré sa hralo pod Urpínom prinieslo vynikajúcu atmosféru na tribúnach (2849 divákov) a skvelé výkony oboch brankárov. Tomu zodpovedal aj konečný výsledok duelu. O jediný presný sa v 46. minúte pri hre v početnej prevahe hosťujúci Michael Huntebrinker.

Cenný skalp zaznamenal posledný tím tabuľky. Corgoni zvíťazili v Nových Zámkoch 1:2, vďaka čomu sa im podarilo odlepiť z dna tabuľky. V drese vicemajstra sa gólovo presadili Jake Elmer a Filip Buncis. Nitru vystriedal na poslednej priečke tabuľky znamenajúcej automatický zostup Prešov, ktorý na Spiši vyšiel bodovo naprázdno. Rysy zdolali koňare 5:1.

VIDEO: HK Nitra/Facebook

Slovanisti si lepší vstup do nového roka ani nemohli predstavovať. Pred vlastnými priaznivcami uštedrili Trenčínu kanára. V zápase zažiaril šiestimi bodmi (3+3) Brant Harris. Aj napriek absencii kapitána Michala Chovana Košice zvíťazili nad Michalovcami 3:2.

Rozhodujúci okamih stretnutia medzi Popradom a Liptovským Mikulášom sa odohral v 57. minúte, keď mali kamzíky k dispozícii trestné strieľanie. K jeho realizácii sa podujal Tomáš Záborský a zoči-voči bol úspešný. Víťazstvo domácich potvrdil gólom do prázdnej bránky Patrik Svitana.

VIDEO: HK Poprad/YouTube

ZOSTAVA KOLA: Trenčan (čisté konto) – MacKenzie (1+2), Drgoň (1+0) – Harris (3+3), Verbeek (2+1), Svitana (1+2)