FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Stretnutie v Prešove, kam pricestovali Michalovce bolo poriadne napínavé. Prinieslo totiž rozuzlenie až predĺžení. Hrozbu samostatných nájazdov odvrátil 15 sekúnd pred koncom predĺženia domáci Alexander Avtsin. Nitrianski hokejisti konečne ukončili šnúru prehier, ktorú ťahali od 6. novembra. Pred vlastnými priaznivcami zdolali Trenčín 4:1. Víťazného debutu v drese corgoňov sa dočkal český brankár Libor Kašík.

Popradské kamzíky zvíťazili pod Urpínom 1:4, pričom tri góly strelili už prvej tretine. Prvým hattrickom v kariére prispel k zisku troch bodov Dávid Skokan. HKM Zvolen ako líder tabuľky vyšiel v Liptovskom Mikuláši bodovo naprázdno. Hattrickom sa na triumfe Liptákov 5:4 podieľal Lukáš Handlovský.

VIDEO: MHK 32 Liptovský Mikuláš/Facebook

Výkony Oleksiiho Mykluhu majú po príchode z Nitry stúpajúcu tendenciu. Rysy aj vďaka jeho štyrom bodom (1+3) zvíťazili v Košiciach 3:6. V 48. kole Tipos extraligy padol aj tretí hattrick. Videli ho diváci v Nových Zámkoch. Jeho autorom bol Robert Jackson. Býci aj vďaka jeho trom presným zásahom zdolali bratislavský Slovan 6:3.

ZOSTAVA KOLA: Peters (34 zákrokov) – Bodák (1+2), Ordzovenský (1+0) Skokan (3+0), Handlovský (3+0), Jackson (3+0)