FOTO: NHL.com

Juniorské majstrovstvá pokračovali aj druhým hracím dňom. Do diania sa už zapojil každý účastník turnaja vrátane reprezentácie Slovenska.

Slovensko vs Fínsko

V úvodnom zápase hracieho dňa vstúpila do šampionátu aj naša dvadsiatka zápasom proti Fínsku, ktoré deň predtým prehralo proti Švajčiarsku. Už od začiatku dávali Fíni najavo, že ďalšie prekvapenie nechcú pripustiť. V deviatej minúte strelil gól Sami Päivärinta. Po góle však z aktívnej hry upustili, čo využívali naši hokejisti na čoraz viac šancí. Ponúknutú presilovku v závere prvej tretiny využil po dorážke Dvorského strely Peter Repčík. Do druhej tretiny sme tak vstupovali za stavu 1:1. Prišla však trojgólová smršť v podaní Joakima Kemella, Olivera Kapanena a Janiho Nymana. Od tej chvíle stratili Slováci praktickú šancu zápas ešte zvrátiť. Nepomohol ani ďalší presilovkový gól Repčíka. Skóre na 5:2 ešte spečatil Brad Lambert.

Nemecko vs Švédsko

Do turnaja vstúpil aj výber Nemecka zápasom proti Švédsku, ktoré deň predtým zničilo výber Rakúska 11:0. Ich ofenzíva si však proti Nemcom vybrala o niečo slabší deň prvý a napokon aj jediný gól zápasu strelil Adam Engstrom na konci prvej tretiny. Nemecko ukazovalo pár nebezpečí, no v koncovke sa nedokázali Švédom priblížiť. V druhej tretine mal šancu Nemcom odskočiť Fabian Lysell z trestného strieľania, no nemecký brankár Nikita Quapp mu nedal šancu. Práve on mal veľký podiel na tom, že mohli v závere ešte Nemci bojovať o remízu a aj senzačné body. Gól však nestrelili a Švédi si tak pripísali druhé víťazstvo na turnaji najtesnejším výsledkom 1:0.

Lotyšsko vs Švajčiarsko

Dôležitým aj pre našu reprezentáciu bol súboj Lotyšska proti Švajčiarsku. Aspoň jeden z týchto tímov totiž musia Slováci zdolať, ak chcú pomýšľať na štvrťfinále. Oba tímy ukazovali, že to proti nim rozhodne nebudeme mať ľahké. Skóre otvoril švajčiarský útočník Louis Robin. Lotyši však boli schopní reagovať a vypracovávať si šance. Z jednej z nich vyrovnal skóre Dans Locmelis a uzavrel tak gólové dianie v úvodnom dejstve. Druhá tretina sa ďalej niesla vo veľmi vyrovnanom duchu. Na jej konci však Darels Dukurs využil presilovku a poslal tak Lotyšov do vedenia 2:1. Švajčiari tak mali jasný cieľ do tretej tretiny – vyrovnať. Spočiatku sa im plniť tento cieľ nedarilo, no v 59. minúte napokon poslal duel do predĺženia Rodwin Dionicio. V predĺžení gól nepadol a tak boli diváci svedkami samostatných nájazdov. Rozhodujúci strelil Liekit Reichle a zariadil tak výhru 3:2 po samostatných nájazdoch pre Švajčiarsko.

Česko vs Rakúsko

Na záver hracieho dňa si zmerali sily Česko s Rakúskom. Rakúsko sa snažilo napraviť ich katastrofálny vstup do turnaja keď prehrali 0:11. Naopak Česko sa snažilo nadviazať na senzačnú výhru 5:2 proti Kanade. Lepšie to rozhodne išlo Čechom, ktorí nedali Rakúšanom žiadnu šancu. Strelili deväť gólov, čo je viac ako zaznamenali Rakúšania striel na bránu. Svojím výkonom zaujal hlavne Stanislav Svozil (0+4), ale aj hattrickový strelec Jiří Kulich. Český brankár Tomáš Suchánek si okrem čistého konta dokonca pripísal dve asistencie a ne celom turnaji má tak už tri kanadské body. Stretnutie napokon skončilo výsledkom 9:0 pre Česko.