FOTO: IIHF

Prvé predstavenie na juniorskom šampionáte majú slovenskí hokejisti už za sebou. V utorok podvečer podľahli Fínsku 2:5 a teraz ich čaká druhý náročný zápas za dva dni. V stredu o 22:00 nášho času si zmerajú sily s hokejistami Spojených štátov amerických.

Slovensko

Po neúspešnom prvom zápase na majstrovstvách sveta si budú chcieť slovenskí hokejisti určite napraviť chuť. Proti Fínom jednoznačne rozhodla druhá tretina, kde sme inkasovali tri góly a rozbehnutého súpera bolo takmer nemožné zastaviť.

Smerom k druhému predstaveniu na turnaji je nejasná otázka brankárov. V dueli proti Fínom sa ukázali napokon obaja brankári po tom, ako v druhej časti zápasu vystriedal Patrika Andrisíka Matej Marinov.

USA

Spojené štáty porazili vo svojom prvom zápase na šampionáte Lotyšsko 5:2. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, po 40 minútach sa hrala vyrovnaná partia 2:2. Až v tretej tretine strhli Američania tromi gólmi zápas na svoju stranu.

Vo svojom tíme majú viacero mladých hviezd. Pozor si bude treba dávať skutočne na množstvo z nich. Zrejme najväčšou hviezdou v mužstve je obranca Luke Hughes. Minuloročná štvorka draftu a hráč zo známej hokejovej rodiny nás určite potrápi. Skúsenosti už zbieral aj na tohtoročných seniorských majstrovstvách sveta. Nemenšou hrozbou bude útočník Logan Cooley, ktorý bol draftovaný tento rok ako tretí v poradí. Vo forme je momentálne aj Cutter Gauthier, ktorý zbiera viac ako bod na zápas. Všetci títo spomínaní hráči pôsobia v univerzitnej súťaži NCAA.