FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti zdolali v druhom zápase skupiny B na majstrovstvách sveta domáce Lotyšsko 2:1. Skóre stretnutia otvoril už v úvode prvej tretiny Matúš Sukeľ. Po dlhšej streleckej odmlke sa pred koncom druhého dejstva presadili hráči v bielo-bordových dresoch. Napokon sa nám však podarilo ukoristiť dôležité tri body a poraziť nášho, asi najvážnejšieho, súpera v boji o najlepšiu osmičku tímov na turnaji.

„V závere zápasu sme ukázali charakter a výsledok sme si dobre postrážili. Počas celého duelu nás podržal brankár Škorvánek. Hrali sme dobre, možno v druhej tretine sme mohli streliť nejaké góly, čo sa nám žiaľ nepodarilo, no zvládli sme to,“ uľavilo sa v pozápasovom rozhovore pre RTVS strelcovi úvodného gólu zápasu, Matúšovi Sukeľovi.
„S chalanmi sme dobrým forčekom získali puk a „Cehlo“ mi to tam krásne nahral,“ vyjadril sa k svojmu presnému zásahu.

„Pomohlo mi, že súperovi prvú tretinu nič nepadlo. Potom hrali spoluhráči veľmi zodpovedne a to, čo sme Lotyšsku dovolili, boli skôr strely z bezpečnejšej vzdialenosti,“ konštatoval pre RTVS brankár Slovenska, Stanislav Škorvánek.

„Zápas bol veľmi ubojovaný. Vedeli sme, že to proti namotivovanému domácemu tímu nebude ľahké. Potrebovali sme dať aj nejaký polepený gól, aby sme sa do toho lepšie dostali. Vedeli sme, že šancí na pekné zásahy veľa nebude. O to sme radšej, že sme sa presadili spred bránky. Mali sme dostatok šancí, no musíme sa poučiť do ďalších zápasov a dostať sa v príležitostiach aj k strelám,“ zhodnotil do vysielania kapitán a strelec víťazného gólu, Marek Hrivík.

„Sme skvelá partia, kde bojuje jeden za druhého. Čo sa ukázalo aj dnes. Snažili sme sa do úplného konca. Teraz sa už potrebujeme pripraviť na ďalší zápas,“ uzavrel pre RTVS Hrivík.