FOTO: NHL.com

Po roku nás v NHL opäť čaká zápas hviezd. Uskutoční sa 3.-4. februára vo Floridskom meste Sunrise, v domovskej aréne tamojších Panthers. Organizátori podobne ako každý rok vymysleli aj zopár noviniek.

Súťaže zručností

Už tradične sa bude prvý deň All-Star víkendu niesť v duchu súťaží hokejistov v ich zručnostiach. Fanúšikovia budú už tradične svedkami súťaže o najrýchlejšieho korčuliara, najtvrdšiu strelu a najpresnejšieho strelca. Po minulom roku opäť uvidia aj súťaž o čo najefektnejší samostatný nájazd. Tentokrát nebudeme svedkami súťaže brankárov o čo najviac nájazdov chytených v rade.

Namiesto toho nás čaká tzv. Tendy Tandem. To zahŕňa obidvoch brankárov z divízie. Jeden z nich najprv bude strieľať na terče. Na základe toho, koľko z nich trafí, toľko pôjde na jeho partnera samostatných nájazdov. Cieľom je samozrejme dostať čo najmenej gólov.

Podobne ako v Las Vegas, aj teraz budeme svedkami súťaží tematicky spätých s miestom konania zápasu hviezd. Najprv hráčov čaká Splash Shot na prímorskom Fort Lauderdale. Súťaž opäť spočíva v triafaní terčov. Ak hráč trafí všetky, môže sa pokúsiť trafiť posledný terč, vďaka ktorému môže zhodiť svojho súpera do nádrže s vodou.

Nakoniec hráčov čaká skĺbenie ich hokejových zručností s golfovými. Ich úlohou bude trafiť puk na čo najmenej odpalov do jamky. Víťaz každej súťaže dostane 30 000 dolárov, ktoré budú venované na charitu podľa jeho výberu.

Zápas hviezd

Na druhý deň víkendu čaká fanúšikov samotný zápas hviezd. Hrať sa bude vyraďovacím formátom. Najprv sa proti sebe stretne výber Pacifickej proti Centrálnej divízii. Následne budú proti sebe hrať mužstvá Atlantickej a Metropolitnej divízie. Víťazi oboch zápasov budú hrať proti sebe finále. Všetky zápasy sa hrajú vo formáte 3 na 3 na dva desaťminútové polčasy.

Súpisky na zápas hviezd

Atlantická divízia

Brankári: Linus Ullmark, Andrei Vasilevskiy

Korčuliari: Matthew Tkachuk, Brady Tkachuk, Tage Thompson, Nick Suzuki, David Pastrňák, Aleksander Barkov, Mitch Marner, Nikita Kucherov, Dylan Larkin

Hlavný tréner: Jim Montgomery (Boston Bruins)

Metropolitná divízia

Brankári: Ilya Sorokin, Igor Shesterkin

Korčuliari: Adam Fox, Andrei Svechnikov, Artemi Panarin, Alexander Ovechkin, Brock Nelson, Jack Hughes, Kevin Hayes, Johnny Gaudreau, Sidney Crosby

Hlavný tréner: Rod Brind’Amour (Carolina Hurricanes)

Pacifická divízia

Brankári: Logan Thompson, Stuart Skinner

Korčuliari: Erik Karlsson, Troy Terry, Elias Pettersson, Connor McDavid, Nazem Kadri, Bo Horvat, Kevin Fiala, Leon Draisaitl, Chandler Stephenson

Hlavný tréner: Bruce Cassidy (Vegas Golden Knights)

Centrálna divízia

Brankári: Connor Hellebuyck, Juuse Saros

Korčuliari: Cale Makar, Josh Morrissey, Seth Jones, Vladimir Tarasenko, Jason Robertson, Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon, Clayton Keller, Kiril Kaprizov

Hlavný tréner: Peter DeBoer (Dallas Stars)

Malou kuriozitou bude, že tím Canucks bude na zápase hviezd stále reprezentovať Bo Horvat, aj napriek tomu, že len nedávno bol vymenený do New Yorku Islanders.