FOTO: Instagram / kaufland.winter.games

Winter Classic pokračoval v sobotu svojím druhým hracím dňom. Ľad pred večerným zápasom okrem teplého počasia zohriali aj mládežnícke tímy Slovana a Dukly Trenčín. Necelé dve hodiny pred extraligovým stretnutím predstúpil pred novinárov ambasádor akcie a bývalý hráč Slovana Václav Nedomanský.

Duelu medzi Trenčínom a Zvolenom predchádzalo symbolické vhadzovanie. Puk na ľadovú plochu spoločne pustili legendy slovenského hokeja Marián Hossa a Marián Gáborík.

Jedna tretina, štyri vylúčenia, jeden gól

Prvé vylúčenie ostrého duelu prišlo už v tretej minúte. Na trestnú lavicu si zasadol hráč Zvolena, Karol Csányi. Početnú výhodu pretavili v gól hokejisti Trenčína už po 33 sekundách. Puk do siete dopravil Šimon Petraš.
Iskrilo sa naďalej. V polovici piatej minúty prvého dejstva odišiel na lavicu hanby hráč domácich Andrej Krajčovič. „Rytieri“ však prevahu o jedného muža v gól nepretavili.
Za najväčšiu nególovú šancu prvého dejstva možno považovať samostatný únik Krajčoviča po tom, ako jeho spoluhráči úspešne ubránili už druhé vylúčenie mladého forwarda v tretine. Na 2:0 však nezvýšil.
Vyrovnať mohol z protiútoku v oslabení Zvolena Patrik Marcinek. Zoči-voči Durnému sa ale presadiť nedokázal.

Bezgólové druhé dejstvo

Druhá tretina sa niesla v opatrnejšom duchu. Prvé vylúčenie periódy prišlo až koncom 32. minúty. Na výkon trestu vo formáte 2+2 bol poslaný hráč Trenčína Martin Nemčík za hru s vysokou hokejkou. Dukla oslabenie zvládla bez ujmy.
Gól nepadol ani pri neskoršej hre 4 na 4, 4 na 3 či 5 na 4 v prospech Trenčína a tak ostal stav po druhom dejstve nemenný. Napätie však rástlo a ešte pred sirénou stihli trestnú lavicu obsadiť aj Mudrák a Tourigny za hrubosť.

Víťazstvo brali Vojaci

V úvode tretej časti hry musel Zvolen ustrážiť oslabenie o jedného hráča. Krátko po tomto zdare dokázali „Rytieri“ vyrovnať na 1:1, keď sa z úniku presadil Hecl. Po góle sa hra viac otvorila. Šance mali tímy na oboch stranách, brankári však dokázali odolať.
Skóre sa opäť menilo až šesť minút pred koncom duelu. Do vedenia išli znova hokejisti v tmavočervených dresoch. Rob Flick sa dostal do úniku a z krídla nekompromisne prestrelil Adama Trenčana v bránke hostí. Zvolen v závere odvolal brankára. Súvislejší tlak si na dlhší čas vypracovať nedokázal. Zopár pokusov vyslali smerom k prázdnej bráne hostí hráči Dukly, gólovú sirénu však nespustil ani jeden z nich.

Trenčín vyhral nad Zvolenom tesne 2:1.