FOTO: Facebook / HKM Zvolen

V sobotu 14. 1. 2023 nastúpili proti sebe pod holým nebom na bratislavskom Tehelnom poli mužstvá Trenčína a Zvolena. Po vypätej bitke, ktorá priniesla nejedno vylúčenie, odnáša z winter games ti body trenčianska Dukla. O víťazstve „Vojakov“ rozhodol v 54. minúte Rob Flick.

Pre Zvolen išlo o druhý zápas v krátkom časovom slede. „Snažili sme sa na to nepozerať. Dneska nám chýbal lepší pohyb a asi aj chcenie zvíťaziť,“ zhodnotil duel jediný strelec Zvolena, Marek Hecl. Útočník HKM pripúšťa, že hrať na vonkajšom ľade vyžadovalo mierne prestavenie hláv na nové podmienky. „Bol to taký najväčší rozdiel oproti bežným zápasom. Šírka klziska aj tie uhly pri mantineloch v rohoch boli úplne iné, ako sme zvyknutí,“ dodal Hecl.

S jedným gólom ťažko vyhráte

Nespokojnosť s výsledkom javil tréner Zvolena Peter Oremus. Odmietol však pripustiť, že by naň mal vplyv druhý zápas za 24 hodín. „Náš výkon a prehra vôbec nie sú problémom, vychádzajúcim zo včerajšieho zápasu. Dnes nám chýbal pohyb. Najmä v prvej tretine sme boli málo aktívny. To, myslím si, rozhodlo o celom stretnutí. Musíme byť aktívnejší od začiatku a dať tých gólov viac. Lebo jeden na to víťazstvo asi nestačí. Nevyšli nám ani presilovky. Je pravda, že pokým sa nedokážete presadiť z početnej výhody, tak ten zápas si ani nezaslúžite vyhrať. Dnes sme hrali presilové hry naozaj zle.“

„Teraz nemyslím na to, že sme v tabuľke len tesne pred Slovanom, ktorý má dva zápasy k dobru. Nezáleží momentálne na ktorom mieste budeme. Pre mňa je dôležité riešiť, že nám to aktuálne nejde smerom dopredu, čo sa efektivity týka,“ dodal kouč Zvolena.

Úžasný zápas so skvelou atmosférou

Víťazný gól padol po nekompromisnej strele z krídla vyslanej Robertom Flickom. Bývalý hráč Zvolena si duel pod holým nebom snažil užiť plnými dúškami. „Úžasná atmosféra. Som nadšený. Je niečo krásne streliť gól pred toľkými ľuďmi na takomto zápase. Je to pre mňa skvelá skúsenosť. Včera som sa bol pozrieť z tribúny na stretnutie českej extraligy Brno – Třinec, dnes som bol zase jedným z aktérov na ľade ja sám. Je pekné zažiť takéto podujatie z obidvoch perspektív.“
Na záver rozhovoru sa robustný Kanaďan poďakoval novinárom po Slovensky.

„Ak mám povedať pravdu, ani som nevnímal, že hráme vonku,“ vyjadril sa k podmienkam strelec úvodného gólu z tretej minúty, Šimon Petráš, „počasie bolo úžasné. Nebola nejaká veľká zima, no ani nepršalo. Maximálne sem-tam zafúkalo. Kvalita ľadu bola taktiež výborná,“ vychválil podmienky.

„Snažili sme sa odniesť si zo stretnutia čo najviac spomienok. Užiť si ho naozaj naplno. Človek niečo také zažije raz, niekto nula krát za život. Na druhej strane sme pamätali, že ide o riadny extraligový zápas, v ktorom sa hrá o tri body,“ pokračoval rodák z Bratislavy.
„Myslím, že sa zlepšujeme každým zápasom a postupne ideme hore tabuľkou. Som rád, že robíme progres,“ uzavrel Petráš.