FOTO: X/San Diego Gulls

Úvodné zápasy AHL priniesli príležitosť sledovať množstvo Slovákov v akcii. Gólovo sa prezentovali útočníci Kelemen a Regenda. Po asistencii zaznamenali Pospíšil a Studenič, Šimon Nemec nedohral duel po bolestivom náraze. V noci nastúpil aj Adam Sýkora, ktorý sa tešil z výhry Hartfordu 3:2 nad Providence, o ktorej rozhodli nájazdy. Svoju premiéru na farme zažil košický odchovanec Jakub Demek.

Kelemen s víťazným gólom

Útočník Tucsonu Miloš Kelemen začal svoju sezónu víťazným gólom. Vyhlásili ho medzi hviezdami zápasu a do štatistík si zapísal plusový bod a dve strely. Patrik Koch nehral.

Regenda až dvojgólový

Pavol Regenda odštartoval tento ročník parádne. Jedným presilovkovým gólom a jedným v oslabení sa podieľal na víťazstve San Diega 4:1 nad Ontariom. Na súperovej strane nastúpil Martin Chromiak, ktorý zaznamenal mínusový bod a dve strely.

Studenič a Pospíšil s asistenciou

Útočníci Marián Studenič a Martin Pospíšil zaznamenali v úvodných dueloch po jednej asistencii. Studenič asistoval pri prehre svojho klubu Coachella Valley 2:3 s Bakersfieldom. Pospíšil bodoval pri presilovkom góle pri výhre Calgary Wranglers 4:2 nad Manitobou.