FOTO: HC Košice/Facebook

Kanadský útočník HC Slovan Bratislava Brendan Ranford pokračuje vo skvelých výkonoch aj naďalej. K domácemu triumfu belasých nad Popradom v pomere 7:2 prispel hattrickom a asistenciou. Zaujímavosťou je, že sa tri góly sa mu podarili streliť aj v predchádzajúcom kole na ľade Banskej Bystrice. Rozhodcovia udelili v tomto stretnutí 147 trestných minút.

Útočník Slovana Miroslav Presinger je rád, že už majú na konte prvé domáce víťazstvo. „Ideme však ďalej. Dnes bola celkom slušná návšteva. Keď sa vám darí, tak ten hokej hráte s chuťou. A momentálne sa nám darí, čo ma nesmierne teší. Verím, že šnúra výhier bude čo najdlhšia. Zbytočnými vylúčeniami sme Popradu dovolili, aby sa dotiahol na rozdiel gólu. Následne mali kamzíci presilovku 5 na 3, ktorú sme našťastie ubránili. Potom sme oťaže duelu zobrali do svojich rúk a pridali sme ešte ďalšie štyri góly. Klobúk dole pred Ranfordom, je radosť s ním hrať.“

Nové Zámky sa síce na Zemplíne v úvode prostrednej časti hry ujali vedenia, no líšky dvoma presnými zásahmi Lotyša Kasparsa Daugavinša duel otočili a získali 3 body. Tretiu výhru v rade zaznamenali hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí si pred vlastnými priaznivcami poradili s obhajcom majstrovského titulu HC Košice.

Do Liptovského Mikuláša pricestoval extraligový nováčik z Humenného, ktorému sa však na Liptove bodovať nepodarilo. Zverenci Juraja Faitha ho zdolali rozdielom triedy. Druhé víťazstvo v riadnom hracom čase sa podarilo zaznamenať nitrianskym corgoňom, ktorí porazili na domácom ľade Trenčín 6:3. Prvé tohtosezónne pohronské derby zvládli lepšie Zvolenčania, tí si pod Pustým hradom podarili s Banskou Bystricou v pomere 6:3.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (26 zákrokov) – Pietroniro (2+0), Merezhko (0+2) – Ranford (3+1), Zuzin (2+2), Marcinek (2+2)