FOTO: NHL

Po skvelom lete v Columbuse to vyzeralo, že by tím mohol útočiť na playoff. Budú sa však musieť vyrovnať s veľkou stratou. Alexandre Texier totiž vynechá celý ročník.

Generálny manažér Columbusu Blue Jackets dnes oznámil, že Alexandre Texier sa ku tímu nepridá na sezónu 2022/23. Francúzsky útočník totiž vstúpi do programu hráčskej asociácie NHL na podporu psychického zdravia a liečbu na závislosti od návykových látok. Práva na hráča ostanú Blue Jackets a jeho zmluva sa pre budúcu sezónu neráta voči platovému stropu.

„Počas minulého roku som sa musel vysporiadavať s mnohými osobnými problémami. Cítim že v tomto čase musím byť blízko mojej rodiny. Milujem a rešpektujem mesto Columbus, Blue Jackets, a ich fanúšikov. Všetci sa tu vždy ku mne správali skvelo. Naozaj si vážim podporu, pomoc a súcit, ktorého sa mi dostalo od vedenia klubu, trénerov a spoluhráčov. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale momentálne je to pre mňa to najlepšie.“ Vyjadril sa pre klubovú stránku samotný Texier.

Ako súčasť dohody hráčskej asociácie, klubu a vedenia NHL bude Texierovi povolené podpísať jednosezónny kontrakt v Európe. Predpokladanou destináciou bude Švajčiarsko.

Texier dostal od Blue Jackets platené voľno potom, čo si v marci v zápase proti Calgary zlomil prst. Neskôr sa ešte v drese Francúzska predstavil na MS.