FOTO: New York Post

Voľný trh sa v NHL rozbehol naozaj z ostra. Najlepších hráčov si už tímy rozdelili, udialo sa mnoho výmien, no jeden tím stále neurobil jediný podpis. Tým klubom boli až do dnes New York Islanders.

Generálny manažér Ostrovanov, Lou Lamoriello, je už v NHL známy tým, že podpisy oznamuje až v poslednej možnej chvíli. Na začiatku prestupového trhu boli Islanders jedným z hlavných kandidátov na zisk Johnnyho Gaudreaua a neskôr aj Nazema Kadriho. Obaja však už podpísali inde a na trhu nezostalo veľa veľkých mien, preto nastal čas aspoň predĺžiť zmluvy hráčom, ktorých už klub vlastní.

Ide o trojicu chránených voľných hráčov, teda hráčov bez zmluvy, na ktorých majú ale Islanders prednostné právo. Prvým je Alexander Romanov. Ruský obranca donedávna pôsobiaci v Montreale bol súčasťou trojvýmeny, ktorá priniesla Canadiens Kirbyho Dacha. Romanov si po novom príde ročne na 2,5 milióna dolárov po dobu troch rokov.

Ďalšie dva podpisy sa už týkajú hráčov, ktorí v New Yorku už pôsobili. Kiefer Bellows sa dočkal jednoročného kontraktu v sume 1,2 milióna dolárov. Obrancu Noaha Dobsona si Islanders poistili na 3 roky. Jeho ročný plat bude 4 milióny dolárov.

Podpisy sú tak vôbec prvou transakciou u Islanders od júlového draftu, kedy okrem zisku mladých hráčov na drafte získali aj spomínaného Romanova vo výmene.