FOTO: Facebook / HC SLOVAN Bratislava

Siedmy novembrový deň priniesol hneď dva veľmi zaujímavé pohyby na slovenskom hokejovom trhu. Nové mená vítajú na Spiši i v Bratislave. Kým Rysy lovili v slovenských vodách, Belasí sa obzreli do zahraničia.

Tím zo Spišskej Novej Vsi posilní bývalý útočník s bohatými skúsenosťami z našej najvyššej súťaže Dávid Skokan. Tridsaťštyriročný rodák z Popradu zavesil korčule na klinec len pred dvomi týždňami a prakticky ihneď sa chopil novej príležitosti. V Novejši bude zastávať pozíciu asistenta trénera dorastu a zároveň takzvaného skills kouča pre prvý tím i mládež.

„Som veľmi rád, že sme sa dohodli s Dávidom Skokanom na spolupráci. Vždy som ho vnímal ako pracovitého, zodpovedného a profesionálneho hokejistu, ktorý svoju prácu vykonával stopercentne. Pochádza z hokejovej rodiny, ktorá má toto remeslo v krvi. Tešíme sa z toho, že bude pracovať v našom klube. Verím, že prinesie moderné prvky a bude sa venovať hráčom po individuálnej stránke. Angažovanie Dávida je ďalší z krokov k tomu, aby sme našu mládež skvalitnili a postupne sa vyrovnali konkurencii,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Rysov Richard Rapáč.

Bratislavský Slovan reagoval na kolísavé výkony a po nedeľňajšom debakli s Duklou Trenčín priviedol kanadského forwarda Ethana Wereka. Nová akvizícia belasých má na konte bohaté skúsenosti z KHL i AHL. V kádri lodivoda Vladimíra Růžičku sa momentálne nachádza až deväť hokejistov zo zahraničia. Do jedného stretnutia ich však môže podľa pravidiel Tipos extraligy zasiahnuť len sedem.