FOTO: HK Spišská Nová Ves/Facebook

Nepresvedčivé výkony michalovských líšok pokračujú aj naďalej. Zverenci Romana Kúdelku podľahli pred vlastnými priaznivcami úradujúcemu šampiónovi z Košíc tesne 2:3 a na svoje konto si tak pripísali piatu prehru v rade. Jasný priebeh mal duel na Spiši, v ktorom extraligový nováčik vyzval tabuľkového lídra. Rysy zdolali Humenné 6:2, pričom po dva presné zásahy zaknihovali domáci Archambault s Nellisom.

FOTO: HK Dukla Ingema/Facebook

Cenné víťazstvo dosiahli hokejisti Popradu, ktorí zdolali tabuľkovo lepšie postavené Nové Zámky na ich ľade 1:4. Už štvrtú výhru v rade zaznamenala Dukla Trenčín, tá pod hradom Matúša Čáka triumfovala nad Slovanom Bratislava v pomere 5:1.

Diváci pod Pustým hradom boli svedkami 12-gólovej prestrelky. Vyrovnané stretnutie medzi Zvolenom a Nitrou rozhodol tri minúty pred záverečnou sirénou hosťujúci Sahir Gill. Triumf corgoňov poistil do prázdnej bránky Tomáš Hrnka. Nielen gólovo bohatý, ale aj dramatický bol tiež duel na Liptove, kam pricestovali banskobystrickí barani. Zo zisku 3 bodov sa napokon radoval Liptovský Mikuláš, ktorý zvíťazil 6:4.

ZOSTAVA KOLA: Vay (96,77 %) – C. Hults (1+1), Miller (1+3) – Archambault (2+1), Giľák (2+1), Gill (2+2)