FOTO: IIHF Gallery

Svetový šampionát v Českej republike je v plnom prúde, pričom už dnes o 16:20 hod. čaká slovenských hokejistov tretí duel v skupine, v ktorom vyzvú USA.

SLOVENSKO

Zverenci Craiga Ramsayho vstúpili do majstrovstiev sveta prehrou s Nemeckom v pomere 4:6. Čo nám nevyšlo v piatok, tak sme si vynahradili v nedeľu. Kazachstan sme zdolali 6:2, pričom základy triumfu sme položili už v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 3:0. Najproduktívnejším hráčom s dvojkrížom na hrudi je momentálne 4-bodový útočník Libor Hudáček (dva góly a dve asistencie).

USA

Američania vstúpili do šampionátu v Česku rovnako ako slovenskí hokejisti, v úvodnom piatkovom vystúpení podľahli Švédsku 5:2. O deň neskôr narazili na nášho premožiteľa Nemecko, nad ktorým zvíťazili 6:1. Po dvoch zápasoch má na svojom konte najviac bodov (3) dvojica Seth Jones (obranca) a
Johnn Gaudreau (útočník).

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

S USA sme si naposledy zmerali sily 7. mája tohto roka, išlo o náš posledný prípravný duel pred majstrovstvami sveta. V Bratislave sme zámorskému celku podľahli 2:6. Náš posledný súťažný zápas s Američanmi sa uskutočnil na zimných olympijských hrách v Pekingu 2022. Vo štvrťfinále sa zrodilo naše víťazstvo 2:3 po samostatných nájazdoch.