FOTO: IIHF Gallery

Slovenskí hokejisti odohrali tretí zápas na Majstrovstvách sveta v Ostrave. Proti Američanom si prešli náročným zápasom. Veľkú zásluhu na výsledku mal aj brankár Samuel Hlavaj, ktorý vytiahol neuveriteľné zákroky.

Úvod zápasu sa niesol v nervóznom duchu z oboch strán. Američanov zaskočil najmä slovenský gól zo štvrtej minúty z hokejky Miloša Kelemena. Ten sa presadil nádherným bekhendovým zásahom. V čase 11:26 zvýšil na 2:0 Libor Hudáček po prečíslení dvoch na jedného, v ktorom sa ocitol spolu s Tomášom Tatarom. Na konci tretiny sa dostali do potýčky Tkachuk s Pospíšilom a Werenski s Kochom.

Na začiatku druhej tretiny dokázal znížiť stav stretnutia na 1:2 Matthew Boldy. O niekoľko minút však prišla slovenská gólová radosť, a to dokonca dvakrát. Najprv prekvapil brankára Nedeljkovica svojou strelou Šimon Nemec a následne na to skóroval ďalší obranca Patrik Koch. Po týchto dvoch presných zásahoch vymenil americký tím svojho brankára. Príležitosť dostal len 19-ročný náhradný gólman Trey Augustine. V druhej časti druhej tretiny sme odohrali aj dve úspešné oslabové hry po vylúčeniach Sukeľa a Grmana.

Americký výber na začiatku tretej časti opäť dotiahol skóre na dvojgólové manko. Shane Pinto prekonal Samuela Hlavaja a znížil na 2:4. V čase 53:56 na neho nadviazal aktívny Brady Tkachuk.

Americkú cestu za vyrovnaním dokonal obranca Luke Hughes. Pasívnu hru Slovákov tak potrestali Američania tromi gólmi a dotiahli duel do predĺženia. Druhý bod sme získali v extra čase zásluhou Miloša Kelemena. Ten predviedol skvelý teč pred súperovou bránou.

Ďalší duel odohrajú slovenskí hráči v stredu o 20:20 proti Poľsku. Zápas bude odvysielaný na stanici TV JOJ.