FOTO: Twitter / Hlinka Gretzky Cup

Po tohtoročnom úspešnom drafte, keď sme mali až troch hráčov v prvom kole to vyzerá nádejne aj na budúci rok. Rebríčky zaradzujú vysoko útočníkov Dalibora Dvorského či Alexa Čiernika, ktorí obaja pôsobia v zahraničných kluboch. Avšak niekoľko zaujímavých slovenských prospektov budeme môcť sledovať v tejto sezóne aj na domácich ľadoch, v našej Tipos extralige.

ONDREJ MOLNÁR

Šikovný útočník pôsobiaci v Nitre má odkrútených už viac ako 35 zápasov za A tím. Medzi jeho hlavné prednosti patrí korčuľovanie a kontrola puku. Skúsenosti zbieral aj na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cupe v Kanade, kde zaznamenal tri asistencie. Skoré rebríčky ho radia do druhého, prípadne tretieho kola. Uvidíme aký priestor mu v jeho draftovej sezóne poskytne nový tréner „Corgoňov“, Lotyš Normunds Sejejs.

MARTIN MIŠIAK

Už ako šestnásťročný debutoval v extralige, teraz ho čaká druhá sezóna v seniorskom tíme Nových Zámkov. Okrem toho si tento rok zahral aj na majstrovstvách sveta juniorov, či majstrovstvách sveta do osemnásť rokov nižšej divízie. Mišiak má výborné ofenzívne schopnosti a vyniká kvalitnou strelou. V CHL Import drafte obsadil druhé miesto, rozhodol sa však pokračovať vo farbách Nových Zámkov.

SAMUEL BARCÍK

Predchádzajúcu sezónu si zahral vo viacerých tímoch, za zmienku však určite stojí play-off vo zvolenskom drese. Práve u rytierov by mal ako defenzívny bek stráviť nadchádzajúci ročník. Taktiež figuroval v tohtoročnom výbere na Hlinka Gretzky Cup, kde si pripísal jeden gól, a to proti Švédsku. Tento pravoruký obranca by mohol na drafte v Nashville počuť svoje meno v neskorších kolách.