Tomáš Tatar podpísal v utorok nový kontrakt. V sezóne 2023/2024 bude hrať za víťaza NHL v minulej sezóne Colorado Avalanche.

Slovenský hokejový útočník sa podľa vlastných slov rozhodol srdcom. V uplynulých dňoch Tatar vymenil svojho dlhoročného agenta a aj nadobro opustil svoje doterajšie pôsobisko- New Jersey Devils. Slovák podpísal zmluvu na 1 rok s priemernou výškou platu okolo 1,5 mil. USD. Táto suma je však o niečo menšia, ako mal Slovák s NJD (u Devils zarobil niečo vyše 4 miliónov USD).

Ročná zmluva prináša otázky týkajúce sa budúcnosti nášho útočníka. Je možné, že s Coloradom predĺži svoj kontrakt, alebo skúsi opäť niečo iné. Na túto otázku však v momentálnej situácií nevieme s určitosťou odpovedať.

Zamerajme sa preto na nasledujúcu sezónu. Slovami generálneho manažéra Colorada: „Tomáš bol počas svojej kariéry v NHL konzistentný, produktívny hráč. Je to skúsený krídelník, ktorý prinesie hĺbku do našich stredných dvoch útokov a ktorý dokáže byť prínosom na oboch koncoch ľadu. Sme nadšení, že ho máme pod zmluvou na túto sezónu,“ povedal generálny manažér Chris MacFarland. Zmluva so Slovákom sa pre Colorado javí ako výhodná, Slovák má za sebou vydarenú sezónu v NHL. Colorado taktiež naplnilo platový strop.

Baugh z The Atletics predstavil Tatara ako hráča, ktorý bude môcť obsadiť pozíciu v hornej až strednej časti útoku. Pre tím bude Tatar prínosom. Keďže klub už minul všetok priestor pod platovým stropom, odoborník zostavil aj prvé zostavy. Podľa odborníka by Tatar v zostave zastával pozíciu ľavého krídla tretej útočnej formácie po boku centra Rossa Coltona a pravého krídelníka Milesa Wooda. Prvé dva útoky odborník obsadil takto: Drouin-MacKinnon-Rantanen a Lehkonen-Johansen-Ničuškin, štvrtý takto: Kiviranta-Cogliano-O’Connor.

Tatar môže pomýšľať aj na úspešné play-off. Colorado môže čerpať z minulej víťaznej sezóny a uplatniť tak skúsenosti v nadchádzajúcich bojoch o play-off a o boj o samotný Stanleyho pohár.