FOTO: HK Poprad

Hokejoví fanúšikovia sa konečne dočkali. Dnes odštartoval 31. ročník slovenskej extraligy. A hneď na jej začiatku nebola o zaujímavé momenty núdza.

Humenské levy odštartovali svoju púť v najvyššej hokejovej súťaži proti obhajcovi majstrovského titulu, HC Košice. Oceliari položili základy triumfu už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Po záverečnej siréne svietil na ukazovateľovi stav 4:1. Prvý extraligový gól nováčika strelil útočník Lukáš Handlovský.

Minuloročný finalista spod Pustého hradu cestoval na Liptov. Zápas bol poriadne dramatický, víťaza totiž spoznal až v predĺžení, v ktorom rozhodol o výhre HK 32 Liptovský Mikuláš obranca Mitchell Miller. Spišská Nová Ves si po triumfe 1:2 vezie z Nových Zámkov plný bodový zisk.

Diváci v Banskej Bystrici boli svedkami 11-gólovej prestrelky, tú pre seba ukoristil Trenčín. Hrozbu predĺženia odvrátil 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny obranca Phil Pietroniro. Gólový návrat zažil útočník Nitry Samuel Buček, no jeho gól však na body nestačil. Poprad totiž zvíťazil pod Zoborom 2:4.

Takýto vstup do sezóny si hokejisti Slovana nepredstavovali ani v najhoršom sne. Pred vlastnými priaznivcami im michalovské líšky uštedrili debakel 2:8, pričom brankár belasých Jared Coreau sa porúčal na striedačku už v 10. minúte.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (41 zákrokov) – Pietroniro (1+1), Hraško (0+2) – Bíreš (2+1), Pearson (2+0), Conway (1+2)