michalovce nitra poprad liga
Foto: FB Michalovce

V stredu si v štvrťfinále Tipos Extraligy Michalovce v zápase proti Zvolenu vybojovali postup do semifinále. Nitra v tesnom súboji zdolala Poprad a získala mečbal.

HK DUKLA Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3-1 (1:1, 1:0, 1:0) stav série 4:1

Už prvé sekundy stretnutia priniesli gól Zvolena z hokejky Šišku. Následne sa hra otáčala z jednej strany na druhú, približne v prvej polovici tretiny mali Zvolenčania obrovskú šancu pridať do bránky Michaloviec ďalší gól, Škorvánek ale gól súpera nepripustil. Prvá tretina bola na strely vyrovnaná a to potvrdil aj vyrovnávajúci gól Michaloviec Kabáča.

Tak ako končila prvá tretina začala aj tá druhá – gólom Michaloviec, aj s tým istým strelcom – Kabáčom. Druhá tretina pokračovala zlepšeným výkonom Michaloviec, gól v presilovke pridal Buc, ale tento gól sa neuznal.

Tretia tretina nepriniesla Zvolenu vytúžený gól, aj keď šance boli veľké – brankár Škorvánek tím niekoľkokrát podržal. Zvolenčania bojovali statočne, ale skórovať už nedokázali. V úplnom závere postup Michaloviec potvrdil gólom do prázdnej bránky Bodák.

HK Nitra – HK Poprad 4-3 (0:3, 0:0, 4:0) stav série 3:2

Zápas začal veľkou parádou Popradu, už po 29 sekundách hry skóroval Coulter. Nitra sa snažila na rýchly gól odpovedať, Buček nevyužil svoj samostatný prienik, dokonca až dva a Belányi ho vychytal. Snaha Nitry bola zmarená ďalším gólom súpera, tentokrát skóroval Svedberg. Libor Kašík, brankár Nitry zažíval ťažké chvíle. Ak by nezasiahol, Nitra by už v prvej tretine prehrávala minimálne o 4 góly! Popradu sa ale opäť podarilo skórovať, opäť z hokejky Coultera a v presilovej hry.

Sami Aittokallio nahradil Libora Kašíka v bránkovisku Nitry v druhej tretine. Kamzíky v tlaku nepoľavovali a neustále útočili, Corgoňov niekoľkokrát zachraňovala žŕdka. Nitra sa ale nevzdávala a mala čisté gólové šance z ktorých ale nedokázala skórovať.

V tretej tretine sa ukázal šport v celej svojej kráse- Nitra prehrávala o 3 góly. Potrebovala skórovať, dorovnať. A najlepšie aj vyhrať. A to sa podarilo! Gólovú hegemóniu v tretej tretine odštartoval Hrnka, pokračoval Mezei a pridal sa aj Buček. Zaskočených Kamzíkov chytila frustrácia a nedovolené bránenie Turana prinieslo Nitre presilovku, v ktorej Buček zvýšil skóre na 4:3 pre Nitru. Popradu nepomohlo ani oddychový čas a zápas prehrali. Nitra výhrou získala mečbal, ktorý môže premeniť na postup do semifinále. Popradčania to ale nevzdajú a budú bojovať do poslednej sekundy.