FOTO: NHL.com

Najočakávanejšia časť sezóny NHL sa už rozbehla. V playoff majú za sebou prvý zápas už všetky tímy. Samozrejme je ešte skoro na hodnotenie, keďže v 7-zápasovej sérii je možné hocičo. Jedna vec je však istá – tohtoročné playoff bude vyrovnanejšie ako kedykoľvek predtým.

V ôsmich zápasoch prvého kola až šesťkrát vyhral vonkajší tím, teda ten nižšie nasadený v tabuľke po základnej časti. Jediní favoriti čo potvrdili svoju úlohu boli Boston a Carolina. Azda najprekvapivejšie bolo stredajšie ráno. Vtedy totiž prehrali všetky štyri domáce tímy. Toronto vybuchlo v zápase proti Tampe Bay 3:7. New Jersey prehralo proti rivalom z New Yorku Rangers 1:5, podobne ako Vegas proti Winnipegu Jets. Najväčším prekvapením bola ale výhra nováčika zo Seattlu, ktorý hrá vôbec svoje prvé playoff v histórii, proti obhajcovi Stanley Cupu z Colorada 3:1. Skvelým výkonom sa blysol bývalý brankár Avalanche, Philipp Grubauer. Naopak veľmi zlý debut v playoff má za sebou Jack Eichel. V prehre proti Winnipegu si nepripísal ani jeden kanadský bod, pričom bol na ľade pri troch góloch súpera.

Program prvého kola playoff NHL pokračuje druhými zápasmi. V noci zo stredy na štvrtok sú na programe súboje Bostonu proti Floride, New Yorku Islanders proti Caroline, Dallasu proti Minnesote a LA Kings proti Edmontonu.