Zdroj: krone.at / GEPA pictures

Hráčska kariéra Dana Cemana sa začala v roku 1991, keď nastúpil za hokejové družstvo rodného mesta, Windsor Bulldogs. Po účinkovaní vo WOHL (Western Ontario Hockey League) sa presunul do univerzitného tímu. Vďaka Providence Bruins z Bostonu mohol nad hlavu vyzdvihnúť slávny Calder Cup.

Ceman sa stal kapitánom tímu SonderjyskE Ishockey, ktorý v roku 2009 viedol k dánskemu víťaznému titulu. V roku 2012 oznámil koniec hráčskej kariéry a dal na vedomie, že sa od začiatku sezóny 2012/2013 stane asistentom trénera. V Dánsku teda zostal ešte pár sezón, no napokon sa v roku 2018 presunul na Slovensko. Jeho dočasným domovom sa stala Banská Bystrica, v ktorej figuroval ako hlavný tréner. Barani sa pod jeho vedením stali víťazom pohára Dušana Pašeka za základnú časť. Po postupe do play-off sa vo finálovej sérii stretli s Nitrou, dominovali 4:1 na zápasy a stali sa majstrami vtedajšej Tipsport Ligy. Nasledujúcu sezónu sa mu opäť podarilo s Banskobystričanmi vyhrať základnú časť, no epidémia nedovolila tímom pokračovať v lige aj naďalej.

Pozrite sa, ako Dan Ceman zhodnotil začiatok sezóny v Košiciach. (YT: HC Košice)

Na dva roky sa zase odmlčal a stal sa hlavným trénerom rakúskych Black Wings Linz. Dan Ceman je meno, ktoré sa bude ešte dlho spájať s Košicami a tak sa môže stať prvým trénerom, ktorý po osemročnej odmlke pomohol Oceliarom k ďalšej zlatej medaile. V sérii proti Rytierom vedú 2:0 na zápasy. Kádre sa proti sebe postavia vo štvrtok, teraz budú hosťami Zvolenčania.