FOTO: Facebook / HK MŠK Žiar nad Hronom

Nie je to tak dávno, čo hokejové Nové Zámky oznámili príchod dvoch nových tvárí. Milana Jobeka a Borisa Babeliaka. Obaja prešli dorasteneckými kategóriami v Česku, druhý menovaný už v minulej sezóne okúsil aj mužský hokej. Práve Boris Babeliak nám poskytol krátky rozhovor.

Slovenský krídelník nastupoval vlani najmä v SHL za Žiar nad Hronom. Sám priznáva, že mu pôsobenie medzi mužmi dalo veľa. „V Žiari som sa cítil dobre. Zišli sme sa tam skvelá partia hráčov i trénerov. Pre mňa je SHL určite lepšia alternatíve, než juniorská súťaž. Liga má svoju kvalitu, hrá v nej množstvo skúsených hráčov. Ideálna príležitosť na získanie potrebných skúseností s ,,veľkým“ hokejom,“ hovorí Babeliak.

V klube si treba dať vyšší cieľ než jedenáste miesto. Ako sa tak pozerám na podpisy, tak si myslím, že sa tu zíde veľmi kvalitný tím.

Boris Babeliak, útočník HC Nové Zámky
Zdroj: Facebook / HK MŠK Žiar nad Hronom

Minulý rok naskočil na niekoľko zápasov aj za Zvolen, kde zažil prelomovú sezónu Maroš Jedlička. Verí si na podobný počin aj o rok mladší Babeliak, i keď už v zelenom drese? „Bolo by to pekné a budem sa snažiť dosiahnuť niečo také. Prioritou je však ukázať sa v dobrom svetle a hlavne robiť tie povestné malé kroky a zlepšovať sa postupne,“ tvrdí.

Osobných cieľov na sezónu má niekoľko. Viaceré si chce nechať pre seba. Sústredí sa však viac na tím ako na seba. „Ciele mám stanovené, no nechcem ich všetky verejne prezentovať. Dôležité však pre mňa bude pravidelne nastupovať v Extralige a pomôcť tímu ako sa len bude dať.“

Zastavili sme sa aj pri tímových ambíciách. Rodák zo Zvolena chce byť s družstvom čo najvyššie. „V klube si treba dať vyšší cieľ než vlaňajšie jedenáste miesto. Ako sa tak pozerám na podpisy, tak si myslím, že sa tu zíde veľmi kvalitný tím, aj keď je pravda, že papier je len predpoklad a naozajstná sila mužstva sa ukáže až v sezóne. Dúfam, že pôjdeme čo najďalej,“ nádejá sa.

Zdroj: Facebook / HK MŠK Žiar nad Hronom

Babeliak mal v Žiari nad Hronom pekných 24 bodov v 43 zápasoch, no výraznejšie mu to vtedy smerom k najvyššej súťaži nepomohlo. Zmluva so Zámkami mu miesto v Áčku tiež negarantuje, no útočník verí, že sa v prvom tíme udrží. „Ja osobne napríklad ani netvrdím, že som mal v SHL nejaké dobré čísla. stále sa dá byť lepším. Myslím si však, že som na extraligu pripravený a chcem to dokázať aj na ľade,“ dodáva.