FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Play-off slovenskej najvyššej hokejovej súťaže je v plnom prúde. Stredajšie, respektíve štvrtkové zápasy napovedali, že nás čaká dlhá vyraďovacia fáza.

Rytier osedlal býka. Udrží sa na jeho chrbte celý čas?

V prvom zápase sa to hokejistom spod Pustého hradu podarilo. Duel si síce skomplikovali mnohými vylúčeniami, no v predĺžení napokon dokázali získať prvý bod v sérií pre seba. Hrdinom domácich sa stal strelec víťazného gólu Radovan Bondra. Ten o osude zápasu rozhodol už v prvej minúte predĺženia. Vyrovnaná bola aj odveta. Hosťujúci tím trikrát viedol zásluhou legionárov Jacksona, Leeho a napokon aj Slováka Juraja Mikúša. Zvolen však jednogólové manko zakaždým dokázal zmazať. Naposledy až v posledných sekundách, kedy puk dostal za Kantora Šiška. Dôležité víťazstvo po predĺžení napokon ukoristil Zvolen po góle Huntebrinkera. Oba zápasy sa tak skončili identicky 4:3 po predĺžení. Zvolen vedie pred dvojzápasom na juhu Slovenska pohodlne 2:0 na zápasy.

Stav série: 2:0

Hráč série: Robert Hanna 1+3

Po tesnej bitke presvedčivé vyrovnanie série

Banská Bystrica je vzhľadom na tabuľkové postavenie po základnej časti miernym favoritom. V prvom zápase dokázali „barani“ toto očakávanie naplniť výhrou 3:2. Odveta už priniesla celkom inú tvár. Spišská Nová Ves zvíťazila presvedčivo 6:0. Základ položila už v prvom dejstve, ktoré vyhrala 4:0. Pre „rysov“ ide o ich historicky prvé víťazstvo v rámci play-off slovenskej najvyššej súťaže.

Stav série: 1:1

Hráč dvojzápasu: Martin Réway 1+4