FOTO: Profimedia

Sezóna 2022/2023 najlepšej ligy sveta je plná prekvapení. Od tímových výkonov vyrážajúcich dych až po zaujímavé individuálne schopnosti jednotlivých hokejistov. Poďme sa spolu pozrieť na najväčšie pozitívne prekvapenia, ktoré môžeme momentálne v NHL sledovať.

New Jersey Devils

Predchádzajúcu sezónu sa diabli z New Jersey viac trápili ako si užívali hru. V tejto sezóne sa im však podarilo dať dokopy fungujúce útočné trojice a spoľahlivú brankársku dvojicu. Pred sezónou získali brankára Vítka Vaněčka a počas tohtoročného obdobia výmen si uchmatli aj hviezdu Tima Meiera. Okrem toho sa do formy dostal útočník Dawson Mercer a prvý útok v zložení Tatar, Hischier a Mercer funguje fantasticky. Tomáš Tatar prežíva najmä bodovo jednu z najvydarenejších sezón.

Seattle Kraken

V minulom ročníku sa od Kraken, ako od nováčika súťaže príliš veľa neočakávalo, avšak tento rok ukazujú, že tvrdou prácou sa dá dostať ďaleko. Základnú kostru mužstva tvoria obranca Dunn a útočníci Burakovsky a Beniers. Vince Dunn prežíva skvelú sezónu, momentálne je najproduktívnejším hráčom Kraken s 56 bodmi v 68 zápasoch. Jednou z ústredných posíl je André Burakovsky z Colorada, ktorý taktiež slušne zbiera body. Matthew Beniers ašpiruje so 48 kanadskými bodmi v 66 dueloch na nováčika sezóny, teda na víťazstvo Calder Trophy.

Tage Thompson

Útočník Tage Thompson je s 87 bodmi najproduktívnejším hráčom Sabres. V celkovej tabuľke kanadského bodovania ligy mu patrí šiesta priečka. Doteraz nazbieral viac bodov ako napríklad Marner, Robertson či MacKinnon. Pravidelne nastupuje na pozícii centra prvej formácie a strieľa jeden pekný gól za druhým. V decembri minulého roka vyrovnal zaujímavý rekord. V jednom zápase totiž strelil štyri góly za prvú tretinu. Okrem toho pridal v tom istom dueli ešte ďalší gól a jednu asistenciu.

Erik Karlsson

Obranca San Jose Sharks zažíva takzvanú comeback sezónu. Svedčia o tom jeho doterajšie štatistiky, keď má na konte 85 bodov v 69 odohraných dueloch. Na porovnanie v predchádzajúcich dvoch sezónach si v 102 zápasoch pripísal spolu 57 kanadských bodov. Je úctyhodné, že aj keď sa San Jose nedarí a je prvým tímom, ktorý isto neprejde do vyraďovacej časti, si Erik Karlsson drží tento vysoký štandard.