FOTO: FB / Hockey Slovakia

Po piatkovom súboji v rámci prípravy na tohtoročné MS v hokeji mala Slovenská reprezentácia opäť na programe súboj proti Nemecku, tentokrát v Trenčíne. Výberu trénera Harolda Kreisa podľahli opäť pomerom 3:4, tentokrát v predĺžení. Svoj debut v tohtoročnej príprave si odkrútil Pavol Regenda. V bráne dostal priestor Matej Tomek.

V prvej tretine herne dominoval náš výber, aj vďaka dvom vylúčeniam Nemcov. Druhú presilovku dokázal využiť Pavol Regenda, hrajúci prvý zápas po desivom zranení, ktoré utrpel v AHL. Na gól mu prihral domáci miláčik Martin Chromiak.

Vstup do tretej tretiny mali slovenskí reprezentanti taktiež aktívnejší. Už po 27 sekundách zvýšil vedenie na 2:0 po skvelej kombinácii Richard Pánik. Nemci na tento gól ale dokázali nájsť odpoveď a to zásluhou Daniela Fischbucha. Skvelo hrajúci druhý útok opäť zabezpečil Slovensku dvojgólové vedenie. Po vyšachovaní nemeckej obrany si druhý presný zásah pripísal Pavol Regenda. Slováci chceli ukončiť druhú tretinu s dvojgólovým vedením. Ich plány boli ale skrížené Nemcami. V poslednej minúte druhej tretiny strelil svoj druhý gól v zápase Daniel Fischbuch a v poslednej sekunde druhého dejstva vyrovnal Moritz Müller.

Tretia tretina bola herne veľmi vyrovnaná. Miestami sa hráči sústredili viac na osobné potýčky ako na samotný zápas. Domácich fanúšikov nepotešilo zranenie Mateja Tomeka, kvôli ktorému musel zo zápasu odstúpiť. Náhradník Šimon Latkóczy však nesklamal a aj vďaka jeho výkonu dospel zápas do predĺženia.

V 38. sekunde predĺženia boli diváci svedkami kuriózneho vylúčenia Richarda Pánika, ktorý naskočil na ľad ako štvrtý hráč. Z presilovej hry dokonal nemecký obrat na 4:3 Moritz Müller.

Pre Slovákov ide o štvrtú prehru po sebe. Nezvládli dvojzápas s Nemeckom, ani s Českom a jediné výhry si pripísali vo Švajčiarsku. Najbližší zápas majú naši reprezentanti na programe 4. apríla v Rakúskom Kapfenbergu. Doňho by sa už mali zapojiť aj Miloš Kelemen, Patrik Koch, Mário Grman, Mislav Rosandič a Libor Hudáček.