FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Slovenská hokejová reprezentácia podľahla v prípravnom stretnutí na majstrovstvá sveta tímu Nemecka tesne 3:4. Prečítajte si hlasy po zápase v podaní samotných aktérov.

„Zápas bol pre mňa trochu nostalgický. Vrátil som sa sem asi po pätnástich rokoch, takže som sa na stretnutie veľmi tešil. Mrzí ma, samozrejme, že sme nevyhrali. Verím však, že diváci aj napriek prehre videli celkom slušný hokej,“ zhodnotil rodák zo Žiliny a kapitán tímu Marek Hrivík.

„Na jednej strane sa musíme naučiť premieňať naše šance, no na strane druhej je potrebné zvládnuť situáciu aj dozadu a góly neinkasovať. Nechali sme tam súperovi niekoľko únikov. Ja však stále dúfam, že si góly šetríme na majstrovstvá. Predsa len, zatiaľ hráme len prípravné zápasy,“ vyjadril sa k množstvu nepremenených šancí Slovenska Hrivík.

„Zlepšili sme hru s pukom. Boli sme silnejší a viac sme sa tlačili do brány. V tomto smere bolo vidno posun vpred,“ vyzdvihol progres tímu Róbert Lantoši. Ten rozjasal vypredanú Niké arénu, keď gólom z trestného strieľania znižoval stav stretnutia na 2:3.
„Väčšinou viem čo chcem v nájazde urobiť. Tento dnešný mi väčšinou funguje. Mám ho odskúšaný, takže som si naň veril.“

Premenené trestné strieľanie v podaní Róberta Lantošiho.


„Nepovedal by som, že nevyužité presilovky sú sklamaním. Efektivitu tam nezmeníte za deň alebo dva. Podstatné je, že stále máme pred sebou zápasy a tréningy, kde na tomto nedostatku môžeme zapracovať,“ dodal Lantoši na margo 6 nevyužitých početných výhod.

Debut v reprezentácií si pripísal Martin Chromiak. „S výkonom, nie len svojim, ale aj tímovým som spokojný. Dali sme do toho všetko. Len kúsok nás delil od vyrovnania a keď budeme v odvete pokračovať v predvedenej hre, tak si myslím, že ich musíme poraziť.“

„Debut v NHL mi dodal sebavedomie, z ktorého môžem teraz čerpať a pomôcť aj reprezentácií,“

Samuel Kňažko, obranca

Prvý gól za reprezentáciu strelil tretí najmladší hráč tímu a obranca Samuel Kňažko. „Išlo o presilovkovú situáciu v ktorej som vlastne nemal komu nahrať. Tak som len privrel oči a vystrelil. Následne sa to odrazilo od brániaceho nemeckého hráča do brány. Prešiel dnu aj s troškou šťastia. Samozrejme, som za ten gól rád, no škoda, že sme nevyhrali.“ Má síce len 21 rokov, no za sebou už tri seniorské svetové šampionáty a nedávno absolvoval debut v NHL. Za lídra tímu sa však nepovažuje. „Sú tu aj chalani, ktorí hrali v NHL niekoľko sezón a nie len dva zápasy ako ja. Za debut som však rád. Dodal mi sebavedomie, z ktorého môžem teraz čerpať a pomôcť aj reprezentácií,“ uzavrel Kňažko.