FOTO: IIHF Gallery

Hokejisti pod vedením Craiga Ramsayho nastúpili do ďalšieho stretnutia na Majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave. Po neúspešnom boji proti Nemcom išlo o dôležitý duel vzhľadom na body do tabuľky skupiny B. Proti Kazachstanu odohrali Slováci jednoznačnú prvú tretinu, ktorá nesmierne napomohla ďalšiemu vývoju zápasu.

Aj keď úvod zápasu bol dosť rozkúskovaný, slovenskí hokejisti sa dokázali nakopnúť. Najprv sa v čase 11:54 presadil Martin Pospíšil v presilovej hre, keď bol ako zvyčajne dôrazný pred bránou súpera. Náš druhý gól sa dokonca preskúmaval na videu, keďže počas hry nebolo zrejmé, že išlo o presný zásah. Rozhodcovia však uznali gól Martina Faška-Rudáša a posunuli čas naspäť. Slováci totiž neprestali hrať na rozdiel od Kazachov a do brány dostal puk aj Mário Grman, avšak platil skorší gól spomínaného Faška-Rudáša.

V prvej tretine strelil ďalší gól Matúš Sukeľ po prečíslení dvaja na jedného. Situáciu vyriešil sám a Shutov kapituloval po jeho presnej strele na vyrážačku.

Na začiatku druhej časti hry Kazachovia znížili stav stretnutia na 1:3 zásluhou Alikhana Asetova. V čase 28:28 bol slovenský hráč faulovaný a nasledovalo trestné strieľanie, ktorého sa ujal Libor Hudáček. Náš hráč druhého útoku nezaváhal a zvýšil opäť náskok slovenskej reprezentácie. Z oboch strán sa následne zvýšili obrátky a došlo k pästnej výmene, po ktorej boli vylúčení dvaja hráči na oboch stranách za hrubosť.

Tretiu tretinu začalo Slovensko síce pokračujúcou oslabovou hrou za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, avšak po jej ubránení, sme to boli my, ktorí sa dokázali presadiť. O piaty gól sa totiž postaral už dvojgólový Martin Pospíšil. Neskôr menil skóre slovenský hráč s číslom šesť šiestym gólom do kazašskej bránky. Strelecký účet si na šampionáte otvoril Lukáš Cingeľ. Po tomto góle prišlo k zmene na brankárskom poste súpera. Kazachstan dokázal ofenzívne vstať a Omirbekov prekonal Stanislava Škorvánka.

Slováci tak úspešne zdolali Kazachstan 6:2 a pripísali si prvé tri body do tabuľky skupiny B. Najbližší zápas čaká Slovensko v pondelok. V Ostravar Aréne sa o 16:20 predstavia proti favorizovanému súperovi zo Spojených štátov amerických.