Foto:  Oliver Kmiť

V piatkovom prípravnom dueli na svetový šampionát prehrala slovenská reprezentácia 2:4.

Slováci si zápas skomplikovali v prvej tretine, keď už po úvodných minútach viedli Česi už 0:3. Náš herný prejav nebol okúzľujúci a po troch rýchlych góloch súpera sme strácali dych. Na našej strane bolo pár pekných šancí Petrovského či Cehlárika ale zostali nevyužité. Český výber si budoval tlak a za chrbát brankára Klimeša nedovolil pustiť nijaký gól.

Druhú tretinu sme odštartovali lepšie a už v úvodných minútach Kudrna strelil gól a vylepšil skóre na 1:3. Ten mohol v nasledujúcich minútach poslať do českej bránky ďalší gól, ale jeho strela skončila iba na žŕdke. V druhej tretine sa Slováci snažili zvyšujúcim tlakom poslať na gólmana súpera čo najviac striel, avšak ani jedna nedosiahla svoj cieľ.

Tretia tretina pokračovala v znamení našich šancí, ktoré však boli často zhatené zlými rozohrávkami. V posledných 4 minútach tréneri odvolali brankára, avšak vabank nám vyšiel len čiastočne. Zábranský zvýšil na 1:4. Slováci sa však nevzdali a Takáč nakoniec znížil na 2:4.

Slováci teda prehrali, ale odveta ich čaká už zajtra o 14:00 v BA. V zostave ešte chýbajú hráči z NHL, ktorí by sa mali k tímu pripojiť v pondelok.