FOTO: IIHF Galleries

Hokejisti pod vedením Craiga Ramsayho nastúpili do kľúčového zápasu na svetovom šampionáte. Proti Kanade odohrali zaujímavý zápas. Po šesťdesiatich minútach dokázali Kanaďania poraziť našich chlapcov 6:3.

Úvod zápasu nevyšiel ideálne slovenským reprezentantom. Najprv otváral skóre Jared McCann a na neho nadviazal už v piatej minúte na 2:0 Pierre-Luc Dubois. Na začiatok tak prišla studená sprcha v podobe dvoch inkasovaných gólov.

Ešte v ôsmej minúte prišla odpoveď od Petra Cehlárika. Ten nahodil puk na bránu súpera a kanadský hráč v snahe sklepnúť puk si ho sám usmernil do svojej brány. V druhej časti hry nás však zarmútil gól z hokejky Nicka Paula. Po štyridsiatich minútach bol tak nelichotivý stav 1:3 z nášho pohľadu.

Na začiatku tretej tretiny sa nám podarilo úspešne prežiť štvorminútovú oslabovú hru, ktorú si odsedel Pavol Regenda za zásah hokejkou do tváre súpera. Následne sa však dokázali presadiť Dylan Guenther a Brandon Tanev. Za stavu 1:5 dvíhal slovenskú zástavu Miloš Kelemen gólom, ktorý dodal akú-takú nádej fanúšikom. Ku koncu tretiny sme získali početnú výhodu o dvoch hráčov. Marek Hrivík znížil stav stretnutia na 3:5. Ďalší čas odohrali slovenskí hokejisti v šestici, no neúspešne. Kanaďania ukončili streleckú listinu gólom do prázdnej brány na 6:3.

Kanada sa tak predstaví aj v semifinále Majstrovstiev sveta. V ňom nebude chýbať ani Švajčiarsko a o ďalších dvoch účastníkoch sa rozhodne dnes (štvrtok) vo večerných zápasoch.