FOTO: SZĽH

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá posledný zápas na Nemeckom pohári proti domácemu celku. Po súperoch z Rakúska a Dánska nás čaká nemecký výber. S nemeckým reprezentačným tímom sme odohrali naposledy duel ešte 29.4 v rámci prípravy na majstrovstvá sveta 2023.

Pôsobenie Slovenska

Zverenci trénera Craiga Ramsayho na úvod tradičného turnaja porazili Rakúšanov. Duel sa slovenským hokejistom vydaril najmä ofenzívne a zvíťazili vysoko 7:1. V sobotu proti Dánsku sa však naši reprezentanti viac trápili. Duel sa skončil zo slovenského pohľadu pomerom 3:4.

„Proti Dánom sme prehrávali súboje, neboli sme lepším tímom po celý čas. Aktivitou sme si aspoň vypýtali fauly a priblížili sme sa, ale musíme pridať, aby sme to zvládli,“ zhodnotil obranca Peter Čerešňák prehratý duel s Dánskom.

Nemecký výber

Hokejisti Nemecka majú vo svojom výbere hráčov z top súťaží, od domácej nemeckej, švédskej až po fínsku. V ich tíme však chýbajú pre zranenia mená ako Hüttl, Bokk, Leonhardt a Soramies. Nemecká reprezentácia dve odohraté stretnutia ovládla. Vo štvrtok sa nemeckí hráči postavili Dánsku a triumfovali 4:1, v sobotu vyzvali Rakúšanov, ktorých porazili napokon 5:3.

Začiatok stretnutia Nemecka a Slovenska je naplánovaný na 14:30 SEČ.