Instagram / Hockey Slovakia

Slovensko dnes vyzvalo v rámci druhého zápasu na Nemeckom pohári reprezentáciu Dánska. Severania sa chceli revanšovať svojím fanúšikom po včerajšej prehre proti Nemecku. Naopak Slováci chceli nadviazať na skvelý výkon proti Rakúsku, proti ktorému sme si z chuti zastrieľali a zvíťazili sme vysoko 7:1.

Slováci začali tento zápas veľmi zle, pretože už po prvej tretine svietil na svetelnej tabuly stav 0:2 v náš neprospech. Stalo sa tak po dvoch góloch z hokejok Blichfelda a Wejsa.

Začiatok druhej tretiny sme opäť nezvládli, pretože opäť udreli Dáni a to konkrétne Mikkel Aagaard. Slovenskú zástavu a nádej na zvrat v zápase zdvihol počas presilovej hry o dvoch hráčov nechytateľnou strelou od modrej Lukáš Cingeľ. Ten istý hráč mohol znížiť na rozdiel jedného gólu o pár minút neskôr, no jeho ďalšiu strelu z náprahu zastavila horná konštrukcia bránky.

Podobne ako prvé dve tretiny aj v tej poslednej sme inkasovali ako prvý. Tomeka už štvrtý krát prekonal Anders Koch. Naši chlapci ale aj napriek výsledku 1:4 nezložili zbrane a gólmi Olivera Okuliara a Miloša Romana sme znížili na 3:4. No vytúžený vyrovnávajúci gól z našich hokejok už neprišiel.

Ďalší a zároveň posledný zápas odohrá Slovensko už zajtra proti domácemu Nemecku. Úvodné buly tohto stretnutia je naplánované na 14:30.