FOTO: IIHF Gallery

Slovenskí hokejisti do 18 rokov nastúpili na svetovom šampionáte do štvrťfinálového duelu. Proti Českej republike predviedli viac ako vyrovnaný výkon a po zásluhe sa radujú z postupu do semifinále.

Prvá tretina začala pre naše mužstvo tým najlepším možným spôsobom. V čase 01:36 otváral skóre druhého štvrťfinálového stretnutia Tobias Tomík strelou od modrej čiary. O necelých šesť minút neskôr však vyrovnávali stav na 1:1 Česi po tom, ako si naši hráči nešťastne vrazili puk do svojej brány. Na konci prvej časti hry dostal 16-ročný Radim Mrtka trest do konca zápasu za faul kolenom na Tobiasa Tomíka. Mladíci však nedokázali využiť päťminútovú presilovú hru, ktorej väčšiu časť hrali v prostrednej tretine.

Herne aj gólovo vyšla slovenským hráčom druhá tretina. Prezentovali sa desiatimi strelami, brankár Lenďák skvelými zákrokmi a Ondrej Maruna sa postaral o navýšenie skóre. To prišlo v čase 34:29.

Oveľa aktívnejšie začali tretiu časť zápasu Česi, avšak gólovo sa presadiť sa podarilo našim hokejistom. Opäť strelil gól útočník Ondrej Maruna. V čase 51:02 ale znížil stav zápasu na 2:3 presnou strelou Jakub Fibigr. Ku koncu základnej hracej doby vyskúšali naši geografickí susedia hru bez brankára avšak neúspešne. Slovenskí hokejisti sa tak po druhý raz za sebou predstavia aj v semifinále svetového šampionátu.