FOTO: TASR/SZĽH - Andrej Galica

Reprezentačná prestávka prinesie pre Slovensko Nemecký pohár. Mladý tím pod vedením Craiga Ramseyho čakajú v Krefelde traja kvalitní súperi. Okrem našich sa na turnaji objavia Nemci, Rakúšania a Dáni. Prvý zápas odohráme proti Rakúsku vo štvrtok od 16:15.

6 hráčov si prvýkrát oblečie najvzácnejší dres

Výber hokejistov do Nemecka obsahuje aj šesticu nováčikov. Prvý reprezentačný zápas si môžu pripísať obrancovia Michal Beňo, Patrik Maier, Samuel Hain a útočníci Patrik Marcinek, Viliam Čacho a Maroš Jedlička. Tešiť sa môžeme teda aj na debutantov v národnom tíme.

Do reprezentácie z Tipos extraligy

Do Nemecka pocestujú 13 hokejisti zo slovenskej najvyššej súťaže, pričom kempu v Bratislave sa zúčastnil aj brankár Slovana Samuel Hlavaj. Z hlavného mesta sú nominovaní Maier, Fominykh, Minárik a Beňo. Najpočetnejšie zastúpenie má HKM Zvolen s 5 hráčmi. Na turnaji nebude chýbať ani nitriansky útočník Adam Sýkora, trenčiansky kapitán Viliam Čacho a gólman Košíc Dominik Riečický.

Program Slovenska v Krefelde

Štvrtok 10.11 Rakúsko – SLOVENSKO 16:15

Sobota 12.11 SLOVENSKO – Dánsko 14:00

Nedeľa 13.11 Nemecko – SLOVENSKO 14:30

Nominácia slovenskej reprezentácie na Nemecký pohár 2022

Brankári: Denis Godla, Dominik Riečický

Obrancovia: Michal Beňo, Martin Bučko, Mário Grman, Samuel Hain, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič, Patrik Maier

Útočníci: Martin Faško-Rudáš, Daniil Fominykh, Marek Hecl, Adrián Holešinský, Mário Lunter, Jakub Minárik, Oliver Okuliar, Adam Sýkora, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Viliam Čacho, Maroš Jedlička, Patrik Marcinek