FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Lepšie do zápasu vstúpil slovenský výber, ktorý poslal do vedenia na konci pätnástej minúty úvodného dejstva debutant Beňo. Obrancova strela prešla za brankára Kickerta aj s obrovskou dávkou šťastia. Ešte pred úvodnou sirénou však dokázali hokejisti Rakúska vyrovnať zásluhou Wolfa.

Druhá perióda priniesla jeden presný zásah a opäť do siete Denisa Godlu, keď vylúčenie Faška-Rudáša potrestal kapitán súpera Heinrich. Ešte do konca prostrednej časti sedel na trestnej lavici najmladší člen tímu spod Tatier Adam Sýkora. Presilovke súpera sme však dokázali odolať. Šancu na vyrovnanie sme mali v závere dejstva číslo dva, no v početnej prevahe sme si nevypracovali nebezpečnejšiu príležitosť.

Tretia tretina sa mala niesť najmä v znamení doťahovania výsledku. Situáciu však skomplikovala hra v oslabení o dvoch hráčov. Asi najväčšiu nepremenenú šancu duelu mal Kasper, no z gólu sa neradoval. Niekoľko náznakov šancí si vytvorili aj slovenskí hokejisti, avšak k nebezpečnejšiemu zakončeniu sa nedostali.

Päť minút pred koncom ale zdvihol slovenskú zástavu Adrián Holešinský, keď pekným blafákom vyrovnal na 2:2.

Napriek niekoľkým ďalším príležitostiam už žiaden tím sieť nerozvlnil a zápas smeroval do predĺženia. Päť minút nadstaveného času sa skončilo predčasne, presným zásahom už po 32 sekundách rozhodol o osude stretnutia Haudum.

Slovensko 2:3 pp Rakúsko.

Náš výber sa predstaví na Nemeckom pohári ešte proti reprezentáciám Dánska a Nemecka.