FOTO: FB / Peter Šimurda

Hokejový Slovan Bratislava musí v rozbehnutej sezóne Tipos extraligy riešiť nepríjemnú vec. Pred dvojzápasom na ľade Liptovského Mikuláša a Michaloviec nie je k dispozícií trénerovi Vladimírovi Růžičkovi duo obrancov Shawn Lalonde a Michal Sersen.

V prípade kanadského obrancu Shawna Lalondeho došlo k zraneniu ešte v piatkovom kole s Popradom. Podľa oficiálneho webu Slovana Bratislava sa predpokladá jeho návrat až po novembrovej reprezentačnej pauze. Lalonde mal v tejto sezóne na svojom konte dosiaľ štyri gólové prihrávky.

Vážnejšie to vyzerá s kapitánom belasých Michalom Sersenom. Jeho zdravotný stav sa však definitívne potvrdí, alebo vyvráti, po zajtrajšom vyšetrení, pretože skúseného obrancu Slovana trápia problémy s pruhom. Už teraz možno povedať, že bude pauzovať oveľa dlhšie ako jeho obranný kolega a návrat na ľad sa odhaduje až niekedy okolo Vianoc.

Aj tieto dve veľké straty prinútili vedenie Bratislavčanov konať a už na dnešnom tréningu sa objavilo nové meno. Na hosťovanie do 31. 12 prichádza s Michaloviec 24-ročný bek Marek Korenčík. Pre mnohých fanúšikov je možno neznámou. Spôsobené je to aj tým, že už od 16 rokov pôsobil vo Švédsku, kde okúsil aj miestnu najvyššiu súťaž. Neskôr jeho kroky smerovali do zámoria, odkiaľ sa vrátil späť domov.