FOTO: HC Oceláři Třinec

Česká extraliga je už takisto ako slovenská v plnom prúde. Nájdeme v nej množstvo Slovákov a niektorým sa minulý týždeň obzvlášť darilo. Pozrime sa na zaznamenané úspechy a míľniky a tiež ako sa prezentujú slovenskí hráči vo svojich nových kluboch.

Najprv čisté konto, potom odložený zápas

Vo štvrtok sa Olomoucu podarilo poraziť pražskú Spartu 4:0. Veľký podiel mal na tom brankár Branislav Konrád, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu hostí. V nedeľu, keď mali odohrať zápas na ľade Karlových Varov, duel musel byť odložený. Dôvodom bola pokazená rolba, ktorá neumožnila štart zápasu. Oba celky sa na tejto udalosti na sociálnych sieťach zabávali.

400 zápasov v základnej časti TELH pre Draveckého

Tento 37-ročný slovenský útočník začal už deviatu sezónu v drese Třinca, s ktorým získal počas svojho pôsobenia až tri tituly. V nedeľu si zahral proti Vítkoviciam na domácej pôde jubilejný štvorstý zápas základnej časti súťaže. K tomu má odohrané i zápasy play-off a vysoký počet duelov aj v KHL, AHL či na Slovensku. Aj vzhľadom na tieto široké skúsenosti patrí k stabilnej časti zostavy svojho tímu.

Čerešňák a Lantoši vo svojich nových kluboch

Po bodovo úspešnej minulej sezóne v Plzni zakotvil rodák z Trenčína Peter Čerešňák v ambicióznych Pardubiciach. Okrem toho, že už stihol zaznamenať prvý gól v novom drese, si pripísal aj 3 asistencie.

Róbert Lantoši, ktorý strávil predchádzajúci ročník vo švédskej hokejovej lige sa stal pre túto sezónu hráčom klubu Mladá Boleslav. S číslom 16 na chrbte nastupuje na centri prvého útoku a zapísal si už štyri asistencie.