FOTO: NHL.com

Do začiatku sezóny NHL zostáva len niečo vyše jedného týždňa. Na fanúšikov čaká množstvo zápasov. Dnes vám prinášame zoznam tých najzaujímavejších zápasov v prvých dvoch mesiacoch sezóny.

7.10. – Nashville Predators vs San Jose Sharks

Pandemická situácia sa už v celom svete uvoľnila a tak nič nebráni obnoviť aj tradičné výlety tímov NHL do európskych hokejových destinácii. Sezónu tak po troch rokoch otvoria dva celky v Prahe. Súboj Nashvillu a San Jose bude pre českých divákov lákadlom hlavne kvôli Tomášovi Hertlovi. Na svoje si určite prídu aj fanúšikovia zo Švajčiarska vďaka hviezdnej dvojici Roman Josi a Timo Meier. Pre nestranných fanúšikov ide jednoducho o slávnostný vstup do nového ročníka súťaže.

29.10. – Arizona Coyotes vs Winnipeg Jets

Tento zápas nie je výnimočný jeho mužstvami ani špecifickým súbojom. Ide o prvý zápas Arizony v ich novej prechodnej aréne, ktorá má kapacitu iba niečo vyše 5 000 miest. To je nielen o vyše 10 000 miest menej ako druhý najmenší štadión v NHL, ba dokonca menej ako štadión vo Zvolene, teda rodného mesta nového hráča Coyotes – Miloša Kelemena. Coyotes budú mať v stredovom kruhu logo vedľa univerzitného tímu, čo bude vôbec prvýkrát odkedy to tak spravil Quebec Nordiques a juniorský tím Quebec Remparts. Z pohľadu fanúšikov NHL teda išlo donedávna o niečo nepredstaviteľné a mnohí z nich sú zvedaví, aká bude v aréne zápasová atmosféra, a či sa vôbec štadión podarí vypredať, keďže záujem o hokej v Arizone je minimálny.

4.11. – Colorado Avalanche vs Columbus Blue Jackets

Otváracie zápasy v Prahe nie sú jedinou akciou NHL v Európe v nadchádzajúcej sezóne. Vo fínskom Tampere sa v dvojzápase predstaví obhajca Stanley Cupu z Colorada a Columbus. Najväčšími lákadlami sú nepochybne fínske hviezdy – Patrik Laine a Mikko Rantanen. Modernú Nokia Arenu tak čaká po majstrovstvách sveta ďalšie veľké podujatie.

21.11. – Chicago Blackhawks vs Pittsburgh Penguins

Domáci zápas Chicaga proti Pittsburghu bude lákadlom najmä pre slovenských fanúšikov. Pred zápasom sa totiž historického momentu dočká Marián Hossa. Jeho číslo bude navždy vyradené v organizácii Blackhawks a vyvesí sa pod stropom United Center v noci z 20. na 21. novembra. Ako protivník v zápase bude tím, ktorý odohral taktiež veľkú rolu v Hossovej kariére a to Pittsburgh Penguins. V jeho drese najprv prehral finále Stanley Cupu 2008 aby ho v ňom o rok neskôr zase porazili. Do tretice už však prišiel vytúžený Stanley Cup v drese Blackhawks, s ktorými Hossa triumfoval ešte dvakrát. Navždy sa tak zapísal do histórie klubovej, ale aj ligovej.

7.12. – Seattle Kraken vs Montreal Canadiens

Azda nikomu netreba pripomínať príbeh tohtoročného draftu. Shane Wright bol favoritom na prvú priečku azda od svojich pätnástich rokov. V draftovej sezóne sa však nečakane vyšvihol Juraj Slafkovský. Okolo toho, koho si vyberie Montreal z prvého miesta na domácom drafte zrazu začalo byť nejasno. Už pri draftových rozhovoroch vytvárali média akúsi rivalitu medzi dvomi mladíkmi, hoci je nepravdepodobné, že by to tak cítili aj oni sami. Canadiens si napokon vybrali rodáka z Košíc. Olej do pomyselného ohňa ešte pridal aj Shane Wright svojím údajným „pohľadom smrti“ smerom ku stolu Montrealu. Nech už sú emócie jedného voči druhému akékoľvek, tohtoročný draft im pridelil nálepku rivalov a ich kariéry sa budú porovnávať od samého začiatku. Ak sa obaja prebojujú do prvého tímu. Ich prvý súboj by mal byť práve 7. decembra v skorých ranných hodinách.