FOTO: FB / Hockey Slovakia

Slovenskí hokejisti s výberom do 25 rokov absolvovali na michalovskom zimnom štadióne prvý z dvojice prípravných zápasov proti Nemecku. Zo Zemplína si zverenci Craiga Ramsayho odniesli prehru po samostatných nájazdoch 2:3. Zajtra si zápas zopakujú, avšak dejiskom bude košická Steel aréna.

Úvodné buly zápasu bolo posunuté, dôvodom bola chyba na ľade. Celú situáciu museli vyriešiť až hasiči s hasiacim prístojom, ktorým dokázali poškodené miesto zamraziť. Na michalovskom zimnom štadióne v tom momente chýbala už len známa pesnička Fire.

Zdroj: archív RTVS

Prvá dvadsaťminútovka sa niesla v znamení oťukávania. Nemci boli strelecky aktívnejší, no boli to práve Slováci, ktorí zásluhou Jozefa Baláža otvorili skóre zápasu. Ten sa presadil po dorážke z predbránkového priestoru.

V druhej tretine to bol vyrovnaný súboj, Nemci faulovali, no Slováci nedokázali premeniť ani jednu z naskytnutých presiloviek. Na druhej strane však skóre zápasu v 34. minúte vyrovnal nemecký útočník Luca Zitterbart a odklial tak svätyňu Samuela Hlavaja.

Úvod do záverečnej tretiny riadneho hracieho času Slovákom určite nevyšiel podľa predstáv. V 43. minúte zápasu strhol vedenie na nemeckú stranu po chybe obrancu Romaňáka svojím prvým gólom v seniorskej reprezentácii Bennet Rossmy. Na radosť slovenských fanúšikov ale približne 5 minút pred koncom vyrovnal na 2:2 aj s poriadnou dávkou šťastia Zvolenčan Maroš Jedlička.

Zdroj: FB / Hockey Slovakia

V predĺžení gól nepadol, aj keď Nemci mali celkom jednoznačne výraznejšie šance na strelenie víťazného gólu. Ten sa im podarilo „streliť“ až v rozhodujúcich samostatných nájazdoch, ktoré rozhodol gólom Tim Wohlgemut.

Jednou vetou po zápase…

Jozef Baláž (útočník SR): „Bol to dlhý zápas, začalo sa to už tou dierou v ľade.“

Maroš Jedlička (útočník SR): „V prvej tretine sme sa trochu hľadali, potom sme už hrali dobre.“

Samuel Hlavaj (brankár SR): „Toto bol pre mňa prvý zápas po troch týždňoch a bolo to dosť náročné.“

Peter Frühauf (asistent trénera SR): „V ofenzíve aj v defenzíve boli hráči, ktorí nás dnes pozitívne zaujali a nikto dnes nesklamal.“