FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Semifinálová séria medzi HKM Zvolen a HK Spišská Nová Ves potrebovala až sedem zápasov na to, aby spoznala svojho postupujúceho. Po napínavej bitke prinieslo číslo 13, svietiace v kalendári, viac šťastia domácemu Zvolenu.

Mužstvo zo Spiša sa tak nedokázalo prebojovať až do boja o zlato, no napriek tomu slávi historický úspech. Bronz sa klubu v jeho histórií v rámci najvyššej súťaže doposiaľ vybojovať nepodarilo. Štatistiky prepísali až v mimoriadne úspešnej sezóne 2022/2023.

HKM Zvolen sa do finále dostal po ročnej pauze. Pred dvoma rokmi sa vtedajší víťaz základnej časti dopracoval až k vytúženému poháru Vladimíra Dzurillu. Teraz sú Rytieri v mierne odlišnej pozícií. Poslednú prekážku im v ceste tvorí prvý tím po dlhodobej časti, ktorým sú HC Košice. Zvolen sa do play-off dostal z tretieho miesta.

Siedme semifinále v skratke

Cez prvú tretinu videl vypredaný zimný štadión vo Zvolene len jediný gól. Ten prišiel v osemnástej minúte. Na radosť domácich tribún rozvlnil sieť z otočky pred bránou osamotený Maroš Jedlička.

O talentovanom útočníkovi bolo počuť aj v úvode druhej periódy. Už po prvých sekundách hry hákoval pri forčekingu v útočnom pásme. Rysy pretavili početnú prevahu do vyrovnávajúceho gólu. Z tesnej blízkosti prekonal Patersona Nellis. Neskôr prinavrátil domácim vedenie počas 28. minúty Huntebrinker. Nasledovali vylúčenia na oboch stranách. Oba celky však početné nevýhody dokázali ubrániť.

Zdroj: Facebook / HKM ZVOLEN

Ďalší dôležitý moment nastal v 52. minúte, kedy sektor hostí rozjasal Kerbashian. 2:2. Krátko na to sa navyše nechal vylúčiť domáci obranca Mudrák. K otočeniu zápasu ale nedošlo.

Všetko zmenil gól z trestného strieľania. Tomu predchádzal faul na Hannu v úniku. Šancu vykonať trest dostal Peter Zuzin, ktorý znova prinavrátil vedenie hokejistom Zvolena. Asistent kapitána v tmavom drese si skúsene počkal a dokázal puk vo vhodnom okamihu prepasírovať až do bránky Melicherčíka. Peknú šancu si krátko na to vypracoval opäť hosťujúci Kerbashian, tentokrát však bez gólového zakončenia.

Tuhý boj do poslednej sekundy zmenu skóre nepriniesol. HKM Zvolen zdolal Spišskú Novú Ves 3:2 a v sérií zvíťazil 4:3 na zápasy. Vo finále narazia Bryndziari na už spomínané Košice. Prvé stretnutie je na programe už túto nedeľu. Dejiskom bude Steel Aréna.